EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Хърватските банки „олекнаха” със 100 млн. €

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Хърватските банки „олекнаха” със 100 млн. €

mail16:20 | 19.12.2011прегледи 292 коментарикоментари 0


Около 715 милиона куни (95,3 милиона евро) са изтеглени през ноември от хърватските банки, предаде агенция Танюг. Компаниите са изтеглили около 320 милиона куни (42,67 милиона евро) от банките, като финансовите и държавните институции в страната са изтеглили суми с почти същия размер. Гражданите са изтеглили от банките едва 70 милиона куни (9,33 милиона евро). Хърватски банкери смятат, че тази цифра, въпреки че изглежда внушителна, трябва да се разглежда през призмата на всичките спестявания, които в края на октомври са възлизали на 279,7 милиарда куни (37,3 милиарда евро). "Всеки път, когато новините вечер приключват с въпроса дали еврото ще пропадне, сутрин в офисите има хора с искания за преустановяване на спестовни влогове", посочва неназован
хърватски банкер.
 


 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg

Пенсионни реформи в Източна Азия

07:35 | 07-04-25 | 8870