EUR 1.9558
USD 1.6744
CHF 2.1128
GBP 2.2494
CNY 2.3509
you tube
mobile version

Слънчеви паркове - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Търговските паркове - устойчив сегмент в ЦИЕ Търговските паркове - устойчив сегмент в ЦИЕ 10:02 | 10.10.2025 | 609

България отчита най-висок ръст на търговията на дребно сред икономиките от Централна и Източна Европа - 6,8 процента през юни, като в Полша са отчетени 4,8 процента през юли.

още
Китай покрива пустините със слънчеви панели Китай покрива пустините със слънчеви панели 16:54 | 30.09.2025 | 592

На 700 км от Пекин стотици хиляди панели символизират енергийния преход на Китай – страната, която емитира най-много  парникови газове в света.

още
Офшорни ВЕИ паркове отделят токсични химикали Офшорни ВЕИ паркове отделят токсични химикали 16:05 | 28.08.2025 | 749

В проучването са идентифицирани 228 вещества, като 62 от тях са определени като силно екологично значими и фигурират в списъка на Европейската агенция по химикали (ECHA). Все още обаче не е установено колко от тези вещества реално се отделят.

още
Русе: Първа копка към "Индустриален парк ЛВЗ" Русе: Първа копка към "Индустриален парк ЛВЗ" 06:55 | 20.08.2025 | 807

Проектът за изграждането и рехабилитацията на инфраструктурата беше класиран на първо място по процедурата за развитие на индустриалните зони и паркове в България през миналата година от Националния план за възстановяване и устойчивост, с одобрено финансиране в размер на 26 млн.  лв. от Министерството на иновациите и растежа.

още
Фотоволтаик за дома   Фотоволтаик за дома 17:40 | 21.07.2025 | 842

МЕ обяви набирането на проекти за кандидатстване по процедурата за изграждане на фотоволтаични системи от българските домакинства. По нея се предостави безвъзмездно финансиране за доставка и монтаж на слънчеви инсталации за битово горещо водоснабдяване и на фотоволтаични системи с мощност до 10 kWp, които могат да включват и системи за съхранение на произведената електрическа енергия.

още
Пампорово и Чепеларе ще развиват климатолечението Пампорово и Чепеларе ще развиват климатолечението 14:55 | 02.07.2025 | 695

Пампорово може да бъде предпочитана дестинация за летния период с уникалните природни дадености – високи нива на фитонциди (природните антибиотици в иглолистните гори), отрицателна йонизация и много слънчеви дни.

още
1 млн. германци с ел.енергия от балкона 1 млн. германци с ел.енергия от балкона 08:01 | 16.06.2025 | 558

Инвестицията в монтиране на слънчеви панели на балкона може да се изплати за между две години и половина и пет години, според анализ на портала за сравнение на цени "Веривокс" (Verivox).

още
Луфтханза спира продажбите на борда при дълги полети Луфтханза спира продажбите на борда при дълги полети 10:02 | 29.04.2025 | 717

Намаляващото търсене на парфюми, цигари, слънчеви очила и други стоки и нарастващите разходи за покупка са причините, заради които бизнесът вече не е печеливш, като промяната се отнася за основната марка "Луфтханза". 

още
149 млн. лв. ще бъдат вложени в ИП 149 млн. лв. ще бъдат вложени в ИП 15:15 | 28.03.2025 | 909

Средствата са за развитие на индустриални и логистични паркове в областите Стара Загора, Кюстендил и Перник . Те се отпускат от МРРБ по линия на ПРР чрез подбор на проектни предложения по мярка „Подкрепа за индустриални и логистични паркове и зони с фокус върху използването на чиста енергия“ в рамките на Приоритет 4 „Справедлив преход“.  Инвестициите са насочени към пет приоритетни мерки.

още
149 млн. лв. за развитие на индустриални и логистични паркове 149 млн. лв. за развитие на индустриални и логистични паркове 06:55 | 20.03.2025 | 564

Инвестициите са насочени към пет приоритетни мерки. Първата е за разширяване и/или развитие на нови индустриални зони/паркове с фокус върху чисти технологии в засегнати от въгледобива терени и съществуващата енергийна инфраструктура. 

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg