АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Биологично чист мед, лавандулови продукти, сезонни плодове и зеленчуци предлагаха на изложение в Ямбол производители от Югоизточна България. Млечни продукти и колбаси представиха стопани от областите Ямбол, Сливен и Хасково. Щандове с ръчно изработени бижута, декоративни сапуни и свещи допълват разнообразието на площада пред ямболския Безистен.


Кампанията „Значението на добрата храна“ цели да идентифицира проблема със затлъстяването на децата в училища възраст, като предложи алтернативи за преодоляването му – разнообразна храна и сезонни български плодове и зеленчуци.


FlixBus разширява летните си маршрути, свързващи Румъния, България и Гърция. Новите сезонни линии свързват Румъния, България и Гърция и подкрепят устойчивия туризъм и достъпната мобилност.


Най-големия пазар в Румъния - „Обор“ в Букурещ, килограм ягоди местно производство се продават за 16,90 леи (6,76 лв). Другите предпочитани сезонни плодове с марка Румъния - черешите, продължават да поддържат висока цена и стигат до 40 леи (16 лв) за килограм.


Ягодите, един от основните сезонни продукти, могат да бъдат намерени на цена между 130 и 250 денара (приблизително от 4 до 8 лв.) за килограм, в зависимост от пазара, на който се продават. Черешите продължават да държат висока цена, въпреки че има и местно производство.


Заявените работни места на първичния пазар на труда в област Търговище са 344, информира директорът на Бюрото по труда в Търговище Даниела Илиева.


Румънските сезонни зеленчуци се появиха преди броени дни и са търсена стока най-вече от хората, които спазват Великденския пост. Останалите потребители обаче се въздържат да ги купуват заради изключително високите цени. Салата с няколко продукта струва почти двойно повече от килограм пилешко месо.


За последните десет години те са над 10 хиляди, като те работят основно като сезонни работници в строителството и в преработващата промишленост.


Броят на новите фабрични поръчки през ноември е намалял с 5,4 на сто спрямо предходния месец. Тези данни са посочени, след като са приложени ценови и сезонни корекции.


Общият брой на незаетите хора в Германия се е увеличил с 63 000 души до 2,872 милиона души през август спрямо юли заради сезонни фактори, обяви агенцията. Те са със 176 000 души повече спрямо същия месец на миналата година.