EUR 1.9558
USD 1.8323
CHF 2.0113
GBP 2.2729
CNY 2.5284
you tube
mobile version

През август 120 000 американци са обявили фалит

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

През август 120 000 американци са обявили фалит

mail14:19 | 04.09.2009прегледи 678 коментарикоментари 0


Близо 120 000 американци (119 874 души) са обявили фалит през август, което е с 24 процента повече от същия месец миналата година, съобщи Американският институт по фалитите (ABI), цитиран от Bloomberg.
Потребителите продължават да прибягват до обявяване на фалит като начин за защита от непрекъснатия финансов натиск, посочи изпълнителният директор на агенцията Самюъл Гердано. Той изтъкна, че поради тази причина се очаква броят на потребителите, обявили фалит, да достигне 1,4 милиона души тази година.
Вълната от фалити не е подминала известни личности като киноактьора Стивън Болдуин, бившия бейзболист Лени Дикстра и прочутите фотографи Маркус Клинко и Индрани Пал-Чаудхури, отбелязва Bloomberg.
Чрез подаване на иск за обявяване на фалит в местния федерален съд американците автоматично предпазват имуществото си от конфискация, а самите себе си - от съдебни искове от страна на кредитори.
Банкрутът се оформя въз основа на глава 7 или 13 от закона за фалитите, отбелязва ИТАР-ТАСС. В първия случай имуществото на длъжника се описва и разпродава, а получената сума се разпределя между кредиторите. При искове по глава 13 длъжникът трябва да запази известна свобода да се разпорежда със собственото си имущество, макар и в замяна да е длъжен да изплаща по-големи суми на кредиторите си.  В същото време той може да продължи да получава постоянен доход, макар че в дадения момент той е недостатъчен за покриване на задълженията. Към такъв вид обявяване на фалит се прибягва например, за да се предпази купено на разсрочено плащане жилище, за да не бъде иззето от банката, отпуснала гаранцията.
При обявяване на несъстоятелност се ликвидират повечето дългове, но не всички. Човек може, например, да се избави от дълговете по кредитни карти или за ползвана медицинска помощ.
В същото време не се опрощават дългове за издръжка на деца, за данъци или студентски заеми. 


 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg