АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Това заяви изпълнителният директор на "АЕЦ Козлодуй - Нови мощности" Петьо Иванов по време на симпозиум, организиран от "Уестингхаус" в София. По думите му преди това трябва да бъдат изяснени всички задължения между страните.


Това позволява на туристическите агенции да продават билети от името на водещи международни авиокомпании на пазара. В момента над 54 000 туристически агенти в 217 страни и територии по света са акредитирани от ИАТА.


Това са първите пътнически влакове на Alstom в България и първите нови електрически междурегионални влакове в страната за последните 20 години. Стойността на междурегионалните влакове Coradia Stream, които ще бъдат произведени от Alstom, е 452 милиона евро Договорът включва и услуги по поддръжка за срок от 15 години на стойност 268 млн. евро, за които Alstom ще си партнира на местно ниво с РВП Инвест.


СОФ Кънект, операторът на летище „Васил Левски“ – София, подписа договор с TAV Operation Services (TAV OS) за изграждането и управлението на два нови бизнес салона на Терминал 1 и Терминал 2 на столичното летище. TAV OS, дъщерно дружество на TAV Airports и част от групата ADP, ще управлява бизнес салоните до 2038 г.


"Споразумението за свободна търговия, което ще влезе в сила на 15 май, открива нови хоризонти за сътрудничество и предлага значителни възможности за търговия между нашите страни". Това заяви руският министър на енергетиката Сергей Цивильов в края на руско-иранска междуправителствена среща за търговско сътрудничество.


С приемането на решението се осигурява временен безлихвен заем на Министерството на транспорта и съобщенията в размер на 278 600 000 лева за покриване на авансово плащане по договора.


Пекин също е настоял китайските авиопревозвачи да спрат всички покупки от американски компании на авиационно оборудване и части, посочват още източниците на Блумбърг. Според тях властите в Пекин обмислят как да подпомогнат китайските авиокомпании, които наемат самолети на "Боинг", на фона на което са изправени пред по-високи разходи.


Няма сериозни промени спрямо последното тримесечие на предходната година. Търсенето продължава да е интензивно, за разлика от предлагането, въпреки множеството продължаващо строителство на нови сгради.


В края на 2024 г. активно действащи са 12 въздушни превозвачи с валиден оперативен лиценз, посочи Станулов. Въздухоплавателните средства, с които българските авиокомпании оперираха през 2024 г., са 80 – 59 пътнически и 21 карго.


Спрямо вида и големината си те ще получат между 15 000 лв. и 150 000 лв. за нови машини, съоръжения, оборудване, инструменти и специализиран софтуер. Целта е да станат по-конкурентоспособни и да подобрят пазарното си представяне.