EUR 1.9558
USD 1.7243
CHF 2.0934
GBP 2.2921
CNY 2.3713
you tube
mobile version

Нов шеф на Спешна помощ

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Нов шеф на Спешна помощ

mail16:15 | 02.06.2014прегледи 860 коментарикоментари 0


Директорът на Регионалната здравна инспекция в София-област д-р Александър Златанов от утре поема длъжността временно-изпълняващ директор на Столичната спешна помощ. Това съобщи министърът на здравеопазването д-р Таня Андреева след среща с медиците от Спешна помощ. Засега д-р Георги Гелев остава в болничен до края на юни. След това ще бъде назначен нов директор на Спешната помощ. След разговор в Министерството на финансите ще стане ясно има ли средства за увеличаване на работните заплати на лекарите в столичната спешна помощ.

Министър Андреева каза, че до успокояване на обстановката е договорила допълнителни екипи от други болници като Пирогов, Исул, Окръжна болница и ВМА, да командироват свои екипи в помощ на Столичната спешна помощ.

Около 50 души от Центъра за спешна медицинска помощ (ЦСМП) в столицата са протестират пред Министерството на здравеопазването (МЗ), очаквайки резултатите от срещата на министъра на здравеопазването с директора на спешната помощ и със служители. По-голяма част от протестиращите искат увеличаване на работните заплати. Те изразяват подкрепата си към уволнения директор д-р Георги Гелев.

Преди срещата на протеста беше и доктор Ангел Ангелов, заместник-директор по лечебната дейност в Центъра за спешна медицинска помощ. Той също е предложен за отстраняване, но не отговори на въпроса как си обяснява това. Доктор Ангелов каза, че повишаването на заплатите в спешната помощ; подобряването на условията на труд; намирането на начин младите, постъпващи в спешната помощ кадри да бъдат задържани и да имат мотивация да останат; идеята телефон 150 да бъде възстановен са част от мерките, които се очаква да бъдат взети на тази среща.

На въпрос дали е имало подправяне на часа на тръгване и на пристигане на линейката при последния случай с починалата в София Елизабет Димитрова, доктор Ангелов посочи, че трябва да се види какво е отчела джипиес системата.

Цитираните в някои медии високи заплати на администрацията в спешната помощ в столицата не отговарят на истината, подчерта доктор Ангелов, като уточни, че става дума за шофьор с 26-годишен стаж, на който били изплатени шест работни заплати при пенсионирането му.

Доктор Ангелов уточни, че 130 души от ЦСМП до момента са депозирали оставки.

Анестезиологът доктор Ваньо Иванов, който е с 36-годишен стаж в спешната помощ, каза, че получава 876 лева заплата. Той вижда решението на проблемите в системата чрез вдигането на заплатите на шофьорите, на лекарите и на медицинските сестри. Според доктор Иванов материалното стимулиране е единственият начин за подобряване на работата. В другия случай стресът, на който са подложени лекарите, води до напускането им и до лошото им качество на работа.

Източник: БНР


 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg

Трейлър на руския игрален "ВЫЗОВ", заснет в Космоса

13:39 | 03-09-23 | 7281