EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Намаление на тока от април?

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Намаление на тока от април?

mail11:32 | 22.02.2013прегледи 883 коментарикоментари 0


Ако не от 1 март, вероятно ще има намаление на цената на тока от 1 април, коментира пред журналисти председателят в оставка на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране /ДКЕВР/ Юлиана Иванова. Иванова посочи, че Националната електрическа компания и Електроенергийният системен оператор в момента правят своите разчети как може да се промени енергийният микс за регулирания пазар, така че това да доведе до понижение на крайната цена за потребителите. Двете държавни компании имат срок до 28 февруари да внесат в ДКЕВР заявленията си, след което комисията ще реши с колко може да бъде намалена цената на тока. Засега Иванова не се ангажира с конкретен процент.БТА


Тагове: април, ток
 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg