АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Новост тази година в изложението е представянето на сепаратори за животинска тор, сепаратори за био газ, помпи и бъркалки за същите приложения, оборудвания специализирани за системи за смилане на фуражи, мелници за брашно.


Финансовата подкрепа ще компенсира стопаните за щетите, които огнената стихия нанесе на стопанствата им, унищожавайки животни, фуражи, прилежащи селскостопански сгради и обработваеми земеделски площи. Така те ще могат да започнат възстановяване на дейността си, като земеделски стопани.


За 400 дни трябва да бъде завършен ремонтът на пътя от местност Босна до малкотърновското село Визица. Това съобщи заместник-министърът на регионалното развитие и благоустройството Николай Найденов, който направи първа копка на обекта заедно с областния управител на област Бургас Пламен Янев.


Новите екологични норми, приети съгласно Директивата на ЕС за промишлените емисии, имат за цел да намалят въздействието на кланиците върху околната среда.


Износът на стоки и услуги е нараснал с 1,8 на сто до 171,5 млрд. долара, като доставките на капиталови стоки са скочили до рекорден максимум. Износът на храни, фуражи и напитки обаче е бил на най-ниското ниво от август 2020 година. Износът на услуги, със стойност от 84,5 млрд. долара, е бил рекордно висок.


Средствата се отпускат за осигуряване на подкрепа на земеделските стопани по национални мерки и за компенсации на повишените цени на енергоносители, фуражи, препарати за растителна защита, горива и торове.


Средствата са предназначени за осигуряване на подкрепа на земеделските стопани по национални мерки за компенсации на повишените цени на енергоносители, фуражи, препарати за растителна защита, горива и торове.


Заместник -министър Найденов предложи граничният контрол на фериботната линия Русе - Гюргево да бъде на българска територия с цел по-бързо стартиране на линията.


Тези транспортни коридори трябва да гарантират, че Украйна може да изнася зърно, но също така да внася стоките, от които се нуждае - от хуманитарна помощ до фуражи и торове.


Това става само няколко дни, след като Россельхознадзор забрани вноса на фуражи и фуражни добавки от България заради незадоволителен контрол върху наличието на ГМО, установен при проверка на руски инспектори в българските предприятия през август.