EUR 1.9558
USD 1.6711
CHF 2.0898
GBP 2.2931
CNY 2.3301
you tube
mobile version

Ликвидни мерки - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
КЕВР публикува годишния си доклад КЕВР публикува годишния си доклад 13:25 | 25.07.2025 | 479

Докладът съдържа подробен анализ на ключовите промени в електро- и газовия пазар, като оценява тяхното развитие, регулаторната рамка и предприетите мерки.

още
България взема 3 млрд.евро заем за военни разходи България взема 3 млрд.евро заем за военни разходи 18:55 | 23.07.2025 | 380

МС одобрява проект на заявление за интерес (expression of interest) на Република България за искане на финансова помощ под формата на заем по линия на инструмента „Мерки за сигурността на Европа (SAFE) чрез укрепване на европейската отбранителна промишленост“, насочен към спешни и мащабни публични инвестиции.

още
ЕС прие 18-ти пакет санкции срещу Русия ЕС прие 18-ти пакет санкции срещу Русия 11:45 | 18.07.2025 | 694

Пакетът включва мерки, имащи за цел да нанесат допълнителни удари по петролната и енергийната индустрия на Русия. Предвижда се снижаване на приетия от Г-7 таван за закупуване на руски суров петрол до 47,6 долара за барел, казаха дипломати.

още
Бразилия също ще вдигне митата Бразилия също ще вдигне митата 12:35 | 17.07.2025 | 468

Бразилският президент Луиз Инасио Лула да Силва ще подпише указ, установяващ критериите за отговор на неговото правителство на чуждестранни търговски мерки, засягащи бразилската икономика, съобщи пред журналисти в столицата Бразилия началникът на неговата канцелария Руи Коща.

още
Публичният дълг на Румъния е 60% БВП Публичният дълг на Румъния е 60% БВП 18:35 | 16.07.2025 | 601

Румънското правителство прокара в парламента пакет от фискално-бюджетни мерки за намаляване на прекомерния бюджетен дефицит. Мерките включват увеличение на различни данъци и такси, включително на данък добавена стойност (ДДС) от 1 август т.г. от 19 процента на 21 процента. 

още
Още мерки срещу спекулата с цените Още мерки срещу спекулата с цените 17:15 | 14.07.2025 | 513

В рамките седем дни правителството ще предложи промени в Закона за въвеждане на еврото, които предвиждат - допълнителни мерки срещу необосновано  покачване на цените, завишаване на санкциите и увеличаване на контролните правомощия на Комисията за защита на потребителите.

още
България вече инвестира 2,6 млрд. лв. от НПВ България вече инвестира 2,6 млрд. лв. от НПВ 08:35 | 14.07.2025 | 756

В Националния план за възстановяване и устойчивост има стотици проекти, засягащи всички сектори на обществения и икономически живот – от проекти за подкрепа за бизнеса, до мерки за енергийна ефективност в жилищни сгради, през железопътен транспорт, целенасочена подкрепа за наука, а най-вече мерки, свързани с декарбонизацията и зеления преход, посочи още Дончев.  

още
САЩ наложиха 30% мита за ЕС САЩ наложиха 30% мита за ЕС 16:15 | 12.07.2025 | 545

Тази седмица, по време на изслушване в Европейския парламент, еврокомисарят по търговията и икономическата сигурност Марош Шефчович, заяви че се надява в близо бъдеще да постигне споразумение със САЩ, но че и са предвидени ответни мерки, ако настоящите предложения за мита (в размер на поне 20 на сто), се запазят. 

още
Китай наложи антидъмпингови мерки заради бренди Китай наложи антидъмпингови мерки заради бренди 17:45 | 07.07.2025 | 519

Разследването е установило, че вносът на бренди от ЕС е свързан с дъмпинг, което представлява реална заплаха за местната индустрия, като са определени дъмпингови маржове в диапазона от 27,7% до 34,9%. 

още
Украйна отново ще изнася земеделски стоки за ЕС  Украйна отново ще изнася земеделски стоки за ЕС 16:40 | 02.07.2025 | 450

Тези мерки обаче бяха прекратени в началото на този месец, след като вносът в общността на по-евтино зърно, птиче месо и захар от Киев предизвика протести в много съседни на Украйна държави и по-специално в Полша.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg