АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Предложено е продължителността на договорите да бъде 12 г., а локомотивите, вагоните и мотрисите, придобити от държавата след 2009 г., да бъдат ползвани пропорционално от операторите, в зависимост от обема на извършваната услуга.


На 25 ноември 2004 г. министърът на финансите Милен Велчев и управителят на БНБ Иван Искров подписват споразумение за съвместни действия за ускореното присъединяване на България към Икономическия и валутен съюз (ИВС) и успешното въвеждане на еврото в България през 2009/2010 година.


През 2024 г. нивото на безработица за лицата на възраст 15-74 години в ЕС спада до 5,9 на сто от работната сила, което е исторически най-ниско ниво от началото на времевата поредица през 2009 г. Равнището на дългосрочната безработица като процент от работната сила е 1,9 на сто през 2024 г. Това също е най-ниското ниво от началото на отчитането.


Проектът „Мултимодална логистична платформа София – Запад (железопътен-пътен терминал Волуяк)“ се финансира по Механизма за свързване на Европа 2021 – 2027 г. Бенефициент на проекта е „Трансекспрес“ ЕООД.


"Дълговата спирачка" беше въведена от бившия канцлер Ангела Меркел през 2009 г. с цел да ограничи новите държавни дългове до 0,35 на сто от брутния вътрешен продукт (БВП) всяка година.


Предвижда се на 6 февруари т.г. да бъде даден официален старт на работата на тунелопробивната машина, която ще изгражда тунелите за разширението на метрото през “Слатина”. Тунелопробивната машина „Витоша” ще тръгне от стартовата шахта на станцията при бул. „Цариградско шосе” в посока към метростанцията до зала „Арена 8888 София” и София Тех парк.


Първоначалните оценки за него са в съотношение 39% положителни срещу 29% отрицателни, предишния редове кабинет бе с оценки 35%:23%), а с най-висок стартов потенциал през последните 15 години е било първото правителство на Бойко Борисов от 2009 година (47%:8%)


Така ще работят общинските служители от следващата финансова година като част от усилията за създаване на условия за балансиране на кариерата и отглеждането на децата в семейството, съобщава Синхуа.


Това е ключова стъпка, за да се гарантира, че газопроводът IGB може да поеме транспортирането на обеми природен газ, които ще станат достъпни за пазара след търговския старт на терминала за втечнен природен газ в Александруполис, планиран за 1-ви октомври 2024 г.


Монако вече беше включено в сивия списък на данъчните убежища на Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР) през април 2009 г., но бе изваден от него през септември същата година, след като стартира голяма операция за прозрачност, която доведе до споразумения за данъчно сътрудничество с десетки държави през следващите години.