EUR 1.9558
USD 1.7472
CHF 2.0849
GBP 2.3209
CNY 2.4248
you tube
mobile version

Ледоходът край Русе стигна 30 %

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Ледоходът край Русе стигна 30 %

mail14:20 | 02.02.2012прегледи 517 коментарикоментари 0


Днес на втори февруари 2012 г. от km 530 до km 375 ледоходът по река Дунав е от 10% до 50%. При Русе ледоходът е 30%, а при Силистра 50%., съобщава на сайта си Агенция "Проучване и поддържане на река Дунав".
Температурата на въздуха, измерена тази сутрин в Русе, е -15,6 градуса, но не е рекорд за днешния ден, съобщиха от хидрометеорологичната станция на Агенцията за проучване и поддържане на река Дунав, предаде кореспондентът на БГНЕС.
Температурата на водата е 0 градуса, но ледоходът по река Дунав вече е достигнал 30 %. Днес ще има ново заседание на всички институции, свързани с корабоплаването, които ще обсъдят по-нататъшните мерки за обезопасяване на движението по реката. По разпореждане на областния управител Стефко Бурджиев по обяд трябва да започне прибирането на корабите в зимовниците и лиманите и демонтиране на понтоните. АППД започна също демонтирането на по-големите навигационни знаци и подмяната им с по-малки. /БГНЕС
 


Тагове: Дунав, лед
 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg

Общини: Четири истории за успеха

06:58 | 07-08-24 | 3060