АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


По време на строителството, което започна през 2006 г., работници откриха пазар от византийската епоха, римско гробище и други съкровища от дългата и разнообразна история на града.


Националният археологически институт с музей към БАН е единственият кандидат, подал документи за участие в обявената от АПИ открита процедура за сключване на рамково споразумение за "Извършване на спасителни теренни археологически проучвания по трасетата на инфраструктурни проекти".


Япония е начело в региона и е третият по големина пазар за шампанско в света. "Очакваме, че от Япония ще има доста голям интерес към тази продажба", отбелязва представител на аукционна къща "Сотбис".


Сделката, сключена от 27-те постоянни представители на блока, е насочена само към приходите, реализирани от белгийската клирингова къща "Юроклиър" (Euroclear), където се съхраняват около 190 млрд. евро от активите на руската централна банка.


"Кирковото училище", "Шишмановата къща" и експозицията бяха основно обновени. Недвижимите имоти стават дом на постоянните изложби "Хасковските будители" и "Домашни занятия".


“Ханът с липите” (Hanul cu tei) на улица “Липскани” 63-65 в Букурещ, построен от двама българи през 1883 г., е обявен за продажба за 1 650 000 евро от румънския филиал на аукционна къща "Сотбис", съобщават местните медии.


Страната е един истински музей под открито небе за древновековни съкровища, благодарение на ключовото си разположение в един от най-значимите географски райони, където историята на цивилизации се е писала и оформяла.


Преди няколко години сградата, която се намира на кръстовището на улиците “Василе Ласкар” и “Мария Росети”, бе закупена от Съюза на фармацевтите за 850 000 евро и ще бъде превърната в Музей на фармацията.


Развитието на културния и балнеотуризма ще бъде основната задача, която си поставят инициаторите. По проекта ще работят съвместно училището, читалището в населеното място, експерти от Регионалния исторически музей в Търговище и Община Опака, на чиято територия се намира селото.


Най-големият музей в света обаче уточни, че "залага по-малко на рекордната посещаемост от миналото - през 2018 година Лувърът е приел 10,2 милиона посетители, след като е решил да ограничи достъпа до 30 000 души дневно", за да гарантира по-добри условия за посещение