АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Тази година кампанията ще се проведе в общо 10 български града. След Враца, инициативата ще продължи в Карлово на 10 май, в Пловдив на 11 май, Кюстендил – 18 май, Русе – 25 май и в Бургас на 1 юни. През есента „Книги за смет“ ще се проведе във Варна на 20 септември, Шумен – 21 септември, Велико Търново – 22 септември и ще завърши в София на 28 септември.


Одобрените проектни предложения са на общините: Девин, Ружинци, Ценово, Брезник, Ябланица, Черноочене, Болярово, Борино, Рила, Елин Пелин, Неделино, Малко Търново, Челопеч, Чавдар и Антон.


Проектът „Мултимодална логистична платформа София – Запад (железопътен-пътен терминал Волуяк)“ се финансира по Механизма за свързване на Европа 2021 – 2027 г. Бенефициент на проекта е „Трансекспрес“ ЕООД.


Имуществените санкции са за извършено нарушение по чл. 31 от ЗЗК (забрана за въвеждане в заблуждение относно съществени свойства на стоките или услугите) на „Милки груп био“ ЕАД в размер на 1 046 337 лв. (0,3% от общия оборот на предприятието за 2023 г.) и на „Димитър Маджаров 2“ ЕООД в размер на 46 018 лв. (0,1% от общия оборот на предприятието за 2023 г.).


В близо 60-километровата отсечка ще бъдат изградени 12 виадукта, 3 тунела, 8 пътни възела, 12 пътни подлези и надлези и 13 селскостопански надлези и подлези. Трасето е разделено на три подучастъка, за да може да се работи едновременно.


Трасето е разделено на три подучастъка. Прогнозната стойност на поръчката е 2,967 млрд. лв. без ДДС, а предвиденият срок за изпълнение е 1770 календарни дни.


Прогнозната стойност на поръчката е 2,967 млрд. лв. без ДДС, а предвиденият срок за изпълнение е 1770 календарни дни.Проектното трасе на АМ „Русе – Велико Търново“ е общо 133 км и е разделено на три участъка: Русе - Бяла, обход на град Бяла и Бяла - Велико Търново.


Двата проекта АМ „Русе - Велико Търново“ и АМ „Европа“ са предвидени за финансиране от различни фондове на ЕС и няма никакво вземане или прехвърляне на средства от един към друг обект, тъй като източниците на финансиране в програмата са различни.


Liebherr-Mischtechnik GmbH планира да прехвърли продуктовите групи за бетоновози и бетонови центрове от немския град Бад Шусенрид към българския производствен обект на Liebherr в Тракия икономическа зона /ТИЗ/ - „Либхер Конкрийт Технолоджи Марица“ ЕООД. Това ще обхване части от производството, разработката, както и съпътстващите и административни дейности.


Размерът на финансирането от Европейския съюз е 90 005,52 лв., а собственият принос на бенефициента - 22 501,38 лв. Дейностите по изпълнение на проекта са започнали на 1 януари и ще продължат 17 месеца.