EUR 1.9558
USD 1.6711
CHF 2.0898
GBP 2.2931
CNY 2.3301
you tube
mobile version

КЗП забрани детска пола

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

КЗП забрани детска пола

mail09:10 | 01.02.2012прегледи 454 коментарикоментари 0


Комисията за защита на потребителите (КЗП) забрани продажбата на детска пола със свободно движеща се връзка на кръста, която създава опасност от нараняване на детето, съобщиха от пресцентъра на КЗП.
Стандартът за безопасност изисква връзките в областта на талията да бъдат прикрепени към облеклото в поне една точка, разположена на равно разстояние от изходните точки, което в случая липсва. Освен това свободните краища на връзките не са осигурени срещу разнищване, което създава допълнителни рискове за детето.
Детската пола е продавана в магазин в Габрово на цена 8.00 лв. Моделът й е с удължена талия и плохи, в различни цветове.

 снимка:КЗП


Тагове: пола, КЗП
 
 
 
Още от рубриката
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg