EUR 1.9558
USD 1.1742
CHF 0.9277
GBP 0.8681
CNY 8.1778
you tube
mobile version

Закон за независимия финансов одит - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
БНБ - обменни курсове на € спрямо други валути БНБ - обменни курсове на € спрямо други валути 12:03 | 07.01.2026 | 536

Българската народна банка публикува курсове на чуждестранни валути на основание чл. 12 от Валутния закон, като същите се използват за предвидените със закон или друг нормативен акт цели, посочва институцията на сайта си.

още
90% от небанковите компании, готови за еврото 90% от небанковите компании, готови за еврото 11:20 | 30.12.2025 | 773

Участие в анкетата са взели над 85 от големите компании в небанковия финансов сектор в страната, като изводът от проучването е че секторът е готов за приемането на България в еврозоната.

още
Парламентът прие удължителния закон на бюджета Парламентът прие удължителния закон на бюджета 06:34 | 18.12.2025 | 670

Депутатите приеха предложението за еднократна индексация на възнагражденията в размер на натрупаната към 31 декември 2025 г. годишна инфлация за всички в бюджетната сфера, които не са на минималната работна заплата.

още
22% ДДС в Русия 22% ДДС в Русия 07:20 | 01.12.2025 | 650

От 1 януари 2026 г. стандартната ставка на ДДС в Русия се повишава от 20% на 22%, става ясно от закон, подписан от президента Путин. Документът е част от бюджетния пакет и въвежда промени в Данъчния кодекс на страната. При това преференциалната ставка от 10% за основни хранителни продукти, лекарства, детски и други стоки остава непроменена.

още
Портфейлът на лизинговите дружества - 700 млн. лв. ръст Портфейлът на лизинговите дружества - 700 млн. лв. ръст 10:57 | 20.11.2025 | 759

Според данните вземанията по финансов лизинг са 6,880 млрд. лв. в края на третото тримесечие на годината. Те се увеличават с 10,5 процента (651,7 млн. лв.) на годишна база и с 2,7 процента (178,3 млн. лв.) спрямо второто тримесечие.

още
Инвестиции, предложени от изкуствен интелект - риск Инвестиции, предложени от изкуствен интелект - риск 10:57 | 16.10.2025 | 517

От КФН посочват, че всеки, който иска да забогатее бързо чрез съвети от ИИ, трябва да знае, че публичните онлайн инструменти към този момент не са регулирани от надзорните органи, какъвто в България е Комисията за финансов надзор.

още
Тревоги за инвеститорите във Франция Тревоги за инвеститорите във Франция 11:20 | 07.10.2025 | 579

"Големият въпрос е какво ще се случи по-нататък, защото след смяната на петима премиери за две години, намирането на работещо – дори временно – решение става все по-трудно", отбелязва Дани Хюсън, ръководител на подразделението за финансов анализ в "ЕйДжей Бел" (AJ Bell).

още
КЗП пусна нова версия на kolkostruva.bg КЗП пусна нова версия на kolkostruva.bg 13:05 | 06.10.2025 | 659

Новата версия на портала осигурява единна точка за достъп до ценова информация, събирана ежедневно от задължените по закон търговски вериги. Системата е проектирана да обработва мащабни обеми данни – стотици хиляди записи на ден от всяка верига, което на национално ниво означава милиони данни ежедневно.

още
Фирми:"Дженерали Застраховане“ АД,tbi bank Фирми:"Дженерали Застраховане“ АД,tbi bank 09:25 | 25.09.2025 | 797

Официално приключи планираната интеграция между “Дженерали Застраховане“ АД и ОЗОФ “Доверие” ЗАД, с прехвърлянето на застрахователния портфейл от ОЗОФ „Доверие ЗАД“ към „Дженерали Застраховане“ АД. Това идва след като Комисията за финансов надзор (КФН) одобри тази стъпка с решение, което влиза в сила от 20 септември 2025 г. 

още
Австрия подготвя закон срещу т. нар. шринкфлация Австрия подготвя закон срещу т. нар. шринкфлация 14:25 | 15.09.2025 | 753

Австрийското Министерство на икономиката съобщи, че подготвя закон срещу т. нар. шринкфлация – практика, при която съдържанието на продукта в опаковката намалява, а цената остава същата или се увеличава. Законопроектът трябва да бъде готов до края на годината, информира Австрийското радио и телевизия ОРФ.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg