EUR 1.9558
USD 1.6744
CHF 2.1128
GBP 2.2494
CNY 2.3509
you tube
mobile version

Електронни дела - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Увеличение на дела на спестяванията в домакинствата Увеличение на дела на спестяванията в домакинствата 18:15 | 13.10.2025 | 534

Това се обяснява с факта, че потреблението е нараснало по-бавно от брутния разполагаем доход - съответно с 0,7 на сто и 1 на сто.

още
Промени в наредбата за ЦКР Промени в наредбата за ЦКР 14:59 | 03.10.2025 | 652

Съобщението на БНБ е във връзка с публикации в електронни медии у нас, касаещи измами свързани най-често с теглене на няколко кредита от различни банки или финансови институции в един и същи ден.

още
Български пощи: Забавяне на пратки от САЩ Български пощи: Забавяне на пратки от САЩ 08:56 | 25.08.2025 | 467

Завишени са и изискванията към предварителните електронни данни за митническа декларация, изпращани към пощенския оператор в САЩ.   

още
Заповедните дела се решават за часове Заповедните дела се решават за часове 13:05 | 16.07.2025 | 577

Нов модул в Единната информационна система на съдилищата (ЕИСС) позволява заповедните дела да се разглеждат в рамките само на няколко часа, докато преди процесът отнемаше няколко месеца. От началото на юли 2025 г. Информационно обслужване въведе в експлоатация модул за Централизирано разпределение и електронна обработка на заповедни дела, който е изцяло интегриран с Единния портал за електронно правосъдие (ЕПЕП). 

още
ОЛАФ:В България няма осъдени ОЛАФ:В България няма осъдени 13:05 | 18.06.2025 | 555

За 2024 г. у нас са приключили две дела и решенията са били за тяхното прекратяване. Осем дела остават "висящи", сочат данните. По-голям брой нерешени дела има само в Полша (22) и Унгария (16), като нашата страна е една от седемте в ЕС, за които има данни, без нито едно повдигнато обвинение по подобни проверки.

още
КРС с контрол на цените заради еврото КРС с контрол на цените заради еврото 15:05 | 17.06.2025 | 566

Браншовите организации на малките и средните предприятия за електронни съобщителни услуги ще подпишат с Комисията за регулиране на съобщенията меморандум за контрол на цените при приемането на еврото в България.

още
Прекратени дела, свързани с Кресненското дефиле Прекратени дела, свързани с Кресненското дефиле 12:41 | 11.06.2025 | 508

Оттеглени са жалбите и са прекратени съответните производства от съда, с които се оспорваше законосъобразността на изграждането на последния незавършен участък на АМ „Струма“ през Кресненското дефиле.

още
Япония: Трудни дни за ориза Япония: Трудни дни за ориза 09:33 | 27.05.2025 | 603

Преплитането на различни фактори като климат, туризъм и селскостопанска политика превръща намирането на най-популярната зърнена култура за японците в сериозен проблем, а повишаването на цените не спира, пише в. "Кориере дела сера".

още
Данните за цифрова и транспортна инфраструктура в единна платформа Данните за цифрова и транспортна инфраструктура в единна платформа 18:10 | 20.05.2025 | 558

Към момента Единната информационна точка включва телеком, електро-, ВиК, газ, железопътна, пътна и улична мрежа. В нея са регистрирани 31 000 км електронни съобщителни мрежи и 179 000 обекта. Над 1390 оператори ползват услугите всекидневно. 

още
Права "втора употреба" Права "втора употреба" 07:10 | 12.05.2025 | 559

При малко над половината - 52% от онлайн търговците, които предлагат стоки втора употреба, са установени нарушения на правата на потребителите. Това става ясно при проверка на 356 електронни магазина в тази сфера.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg