АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Тази година Festo в България разширява създадения през 2019 г. Технически инженерен център. В него към момента работят над 170 високоекспертни инженерни кадри, които носят продуктова отговорност за ключови изделия, произвеждани с марката Festo.


Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, се понижава с 0,45 процента до 2,407 пункта. Миналата седмица ИТЦ беше на ниво от 2,418 пункта. Базовото равнище на ИТЦ - 1,000 пункта, е от 2005 година.


„Ти да видиш наш Видин!“ е мотото на информационната кампания, част от инициативата „Европа в моя регион“, която Областен информационен център – Видин и Европейския съюз, с подкрепата на Община Видин, ще реализират съвместно от 24 април до 24 май 2025 г.


Ръст на цените се отчита при някои от основните храни като хляб, хлебни изделия и зърнени храни (на годишна база ръст с 10%), кафе, чай и какао (с 17.4%); краве масла с 23.7%, плодове (с 5.8%), мляко и млечни продукти (с 5.1%) Риба и рибни продукти (с 4.1%) и др.


Яйцата (размер М) запазват цената си и тази седмица също се търгуват по 0,36 лева за брой на едро. Цената на кравето сирене се качва с 0,6 на сто до 11,53 лева за килограм, докато кашкавалът "Витоша" поевтинява с 0,2 на сто до 18,42 лева за килограм.


Специално брашно за козунаци „Брей!“ е 150-ият артикул от асортимента на българската собствена марка на Kaufland България. Продуктът беше представен от екипа на компанията навръх 5-ия рожден ден на бранда „Брей!“ и дни преди великденските празници.


Българският павилион на ЕКСПО 2025 в Осака (Япония) вече посреща първите си посетители. Вратите на изложението са отворени за широката публика, а националният ни павилион се радва на изключителен интерес.


Страната ни активно участва в подготовката на споразумение за глобалното ценообразуване. Изложението IN-COSMETICS GLOBAL се проведе в център РАИ, Амстердам. Глобалното събитие за козметика, етерични масла и суровиниза продукти за лична хигиена с над 1000 изложители, показващи най-новите постижения в науката, иновациите и устойчивостта.


Курсът се води от инструктори от Техническия обучителен център на щатската Комисия за ядрено регулиране, а в обучението участват 30 експерти от ядрените регулатори на България, Украйна, Словакия, Словения и Швеция.


Проектът е българският победител във Втората покана за иновативни дейности на Европейската градска инициатива, в конкуренция с разработките на над още сто градове.