EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Два договора за разширение на метрото в ж.к. "Люлин"

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Два договора за разширение на метрото в ж.к. "Люлин"

mail14:20 | 23.06.2026прегледи 72 коментарикоментари 0


"Метрополитен" ЕАД подписа два договора за изграждането на разширението от 2 км на метрото в ж.к. "Люлин", съобщиха от Столичната община.

"Продължаваме да развиваме метрото, новата линия осигурява по-добра свързаност на най-големия квартал на столицата. Това разширение е част от стремежът ни да направим София по-модерен, по-зелен и по-добре свързан град. Всяка нова метростанция означава по-малко задръствания, по-чист въздух и повече възможности за развитие на кварталите", каза кметът на София Васил Терзиев.

Обединение ДЗЗД "Метро Люлин Запад", с партньори "Геострой" АД, "Пауър Смарт" ООД и "Обонато Билд" ООД, подписа договор за първата обособена позиция - проектиране и строителство на метростанция "Добринова скала" и прилежащия тунелен участък от Околовръстния път до км 0+887,78 (начало на МС 2). Стойността на договора е 68,4 млн. евро без ДДС, а срокът за изпълнение е 36 месеца.

Обединение ДЗЗД "Метро Люлин 2024", с партньори "Трейс Груп Холд" АД и "Джи Пи Груп" АД, ще изпълни втората половина на трасето - от км 0+887,78 (начало на МС 2) до метростанция "Люлин", включително новата метростанция "Царица Йоанна". Стойността на договора е 70,4 млн. евро без ДДС, а срокът за изпълнение също е 36 месеца.

 


 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg