EUR 1.9558
USD 1.6711
CHF 2.0898
GBP 2.2931
CNY 2.3301
you tube
mobile version

Данък "бежанци" в ЕС?

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Данък "бежанци" в ЕС?

mail17:30 | 11.11.2015прегледи 1205 коментарикоментари 0


Въвеждането на извънреден европейски данък с цел финансиране на усилията за разрешаване на мигрантската криза е лоша идея. Това заяви днес френският финансов министър Мишел Сапен пред радио France Info, цитиран от агенция Фокус.
Подобен данък „ми изглежда лоша идея. Естествено, трябват пари за приема на бежанците. Предвид размера на необходимите средства обаче мисля, че това може да стане чрез спестявания“, заяви министърът. Той определи идеята за извънредния данък още като „неразбираема“ за гражданите.
Изказването бе направено във връзка с публикуваната в неделя информация в германската преса, че Берлин и Европейската комисия са обсъдили въвеждането на извънреден данък в рамките на Общото събрание на МВФ и Световната банка. Берлин обаче отрече подобни разговори да са били провеждани.


Тагове: данък, бежанци
 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg

Пенсионни реформи в Източна Азия

07:35 | 07-04-25 | 669