АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Гърция не предлага 25 млрд. евро облигации на Китай



Гръцките власти опровергаха информации, че са предложили на Китай да купи гръцки държавни облигации, за да се справят със сериозните финансови трудности, пред които са изправени, както твърди в.Financial Times, предаде Франс прес.
Официален източник от гръцкото финансово министерство е опровергал пред АФП твърдението на вестника и е заявил, че министерството не е сключвало никакъв договор и не е давало никакво нареждане за контакт с Китай по този въпрос.
Министърът на финансите Георгиос Папаконстантину ще посети Китай през февруари, както пише в.FT, но в рамките на обиколка в Азия, подобна на направената от него обиколка в Европа, е посочил цитираният източник. Той е подчертал, че посещението няма да бъде, за да се водят преговори с китайското правителство и да се продават облигации.
В.FT писа днес, че Атина иска Китай да купи гръцки държавни облигации на стойност 25 милиарда евро.
Tweet |
|