EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Виена забранява контейнерите за стари дрехи

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Виена забранява контейнерите за стари дрехи

mail13:45 | 24.06.2026прегледи 69 коментарикоментари 0


Виена планира да забрани поставянето на контейнери за събиране на употребявани дрехи върху обществени площи от 1 януари 2027 г. Мярката цели да ограничи нарастващото замърсяване на улиците и тротоарите, причинено от разпилени текстилни отпадъци около контейнерите.

В момента във Виена има 2280 контейнера върху обществени площи. Само през март 2026 г. са регистрирани над 1200 случаи на нарушения, а сигналите от граждани продължават да се увеличават. Общината посочва, че операторите не успяват да поддържат чистота около съоръженията.

Забраната засяга единствено обществените площи. Събирането на дрехи остава възможно чрез пунктове за отпадъци, благотворителни организации, магазини за втора употреба и онлайн платформи.

Мярката е част от усилията на австрийската столица за насърчаване на кръговата икономика и по-устойчиво управление на текстилните отпадъци.

 

Снимки:© MA 48

Прессъобщение на Община Виена I Международни офиси – София


 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg

Трейлър на руския игрален "ВЫЗОВ", заснет в Космоса

13:39 | 03-09-23 | 9266