АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


От София до границата със Сърбия при Калотина общата й дължина е 63 км. Тя е част от основната трансевропейска транспортна мрежа и осигурява връзка от ГКПП „Калотина“ към трансевропейски коридор „Ориент/Източно Средиземноморски“. Трасето е част от направлението Лондон – Будапеща – Белград – Ниш – София – Пловдив – Истанбул – Калкута, което е най-краткият път, свързващ Западна...


Само по трасето „Пловдив – Бургас“ се рехабилитират и удвояват над 293 км железопътна инфраструктура; изпълняват се нови системи за сигнализация в гарите Оризово, Чирпан и Михайлово; 38 нови надлеза и подлеза заменят опасните жп прелези; ремонтират се съществуващите гари по маршрута.


С цел предотвратяване на пожарите в страната ще се прилага повече дърводобив, ще се развива минно дело, ще се набляга на осигуряване на пасища за животните и туризъм.


През юни Европейската инвестиционна банка (ЕИБ) подписа споразумение с българското правителство за изпълнението на т.нар. план за декарбонизация на комплекса, който произвежда близо 35% от електроенергията в страната.


Близо 40% от нарушителите са чуждестранни МПС, които почти със сигурност няма да платят глобите си.• Около 85% от всички тежкотоварни МПС в нарушение са също чуждестранни – извън реалния обхват на санкции.


Инвестирани са 27 млн. лева. Двете гари генерират над 70 000 преминаващи пътници годишно и близо 60 бързи и пътнически влака дневно. Те са част от жп линията Пловдив -Бургас.


Област Ямбол е на първо място по брой отпаднали от образователната система. Това показва, че нашите образователни институции не се справят. Последствията идват при нас и ние няма как да елиминираме този проблем, коментира директорът на Бюрото по труда.


iViLENS е българо-италианска компания, създадена през 1993 г. и специализирана в производството на индивидуално изработени офталмологични лещи. 60 процента от фирмата е собственост на италианската iVision Tech SpA. Производствената база в Пловдив е с площ 2000 кв. м и в нея работят около 40 души.


Сицилия вече не е само море и културни забележителности, а може би най-вече преживявания на трапезата и в избата.Винено-кулинарният туризъм като преживяване, което ангажира сетивата, е традиция, превърнала се във феномен, а бизнесът се адаптирал и подготвя за нея.


Пътниците вече могат да използват Wi-Fi в гарите в София, Пловдив, Стара Загора, Бургас, Горна Оряховица, Русе и Варна.