EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Белгия: 1 млн. карти изгубени и откраднати

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Белгия: 1 млн. карти изгубени и откраднати

mail12:10 | 06.02.2012прегледи 715 коментарикоментари 0


Един милион банкови карти са били изгубени или откраднати в Белгия през миналата година, съобщават вестниците "Газет ван Антверпен" и "Хет беланг ван Лимбург". За сравнение през 2010 г. случаите на кражба или загуба на карта са били едва 19 000. Най-често хората забравят картите си при теглене на пари от банкомат, въпреки мерките, взимани от банките, например със силен звуков сигнал, който се повтаря многократно, докато клиентът си вземе обратно поставената в машината карта. Друга въведена мярка е изписването на голям надпис на екрана на банкомата, който предупреждава преди поисканата сума да бъде предоставена, че клиентът трябва да си вземе картата след приключването на операцията. За допълнителна сигурност е въведено изискването клиентът да потвърди с натискането на бутон, че е прочел и разбрал надписа на френски, английски, фламандски или немски език. При измамите с банкови карти се наблюдава намаление с 35% за последната година. Според статистиката, в общо 62 000 случая е било съобщено за вероятна измама от хора, които предполагат, че сметките им са били източвани. От изданията отбелязват, че намаляването на тези случаи се наблюдава ясно след забраната на функцията за теглене на пари в брой с карти Maestro в страни извън Европа.
 


 
 
 
Още от рубриката
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg