EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Предизвикателства пред българското земеделие - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Без унищожение на непродадени дрехи и обувки Без унищожение на непродадени дрехи и обувки 18:10 | 21.07.2026 | 373

Забраната засяга големи модни групи, включително компании като LVMH, Prada, Chanel и Inditex, и поставя пред индустрията предизвикателството да промени начина, по който управлява излишните запаси и върнатите от клиенти стоки, пише в свой анализ „Файненшъл Таймс“.

още
Индия преговаря за износ на безнин за Русия Индия преговаря за износ на безнин за Русия 18:35 | 20.07.2026 | 392

По-рано Новак заяви пред ТАСС, че в Русия има достатъчни запаси от горива за задоволяване на вътрешното търсене, но паническото купуване е довело до увеличение на потреблението с около 20–30 на сто. Според него адаптирането на логистичните вериги към новите условия ще изисква време. 

още
Двойно по-голяма реколта от череши, кайсии и праскови Двойно по-голяма реколта от череши, кайсии и праскови 15:10 | 20.07.2026 | 414

Стопаните посочиха липсата на държавна стратегия и на пазарна организация като основен проблем пред сектора. Коста Петров, председател на Браншова камара „Плодове и зеленчуци“ – Сливен, който се занимава със земеделие повече от 30 години и заедно със семейството си обработва около 300 декара зеленчуци и 270 декара овощни градини, даде за пример Гърция, Италия и Испания.

още
Вината на КЗК за цената на млякото Вината на КЗК за цената на млякото 13:20 | 20.07.2026 | 416

Това не е единственото предизвикателство пред млекопреработвателния бизнес, тъй като по данни на Комисията за защита на конкуренцията има господстващо положение на една компания, която държи около 70% от преработката на млякото.

още
Българският хайвер продължава да е лидер Българският хайвер продължава да е лидер 10:50 | 20.07.2026 | 525

Българското предимство е, че предлагаме трите най-добри вида хайвер - от сибирска есетра, руска есетра и моруна (белуга). И че макар да става въпрос за луксозен продукт, той е достъпен за българския потребител, особено когато има празник и желае той да бъде по-вълнуващ. Глобалният пазар на деликатеса се оценява грубо на над 600 млн. евро за 2025 година по статистически данни от институциите, отговарящи за контрола и продажбите....

още
В защита на мебелните производители В защита на мебелните производители 07:25 | 17.07.2026 | 570

Европейската конфедерация на мебелната индустрия EFIC, в която БКДМП е пълноправен член, представи пред ЕК позиция в защита на производителите на мебели в контекста на предстоящите нови правила за екодизайн.

още
Предупрежденията на Fitch Ratings Предупрежденията на Fitch Ratings 15:25 | 16.07.2026 | 658

Фискалната консолидация от 2027 г. може да бъде предизвикателство за българското правителство, предупреждава „Фич Рейтингс“.

още
Зърнопроизводството бележи висок ръст Зърнопроизводството бележи висок ръст 18:35 | 10.07.2026 | 833

Българското зърнопроизводство е изправено пред нов исторически връх, като прогнозите сочат, че предстоящата реколта от пшеница ще надхвърли 7,5 милиона тона. Това ще подобри миналогодишния рекорд от малко над 7,3 милиона тона, стана ясно от коментара на Тодор Стойков, председател на Управителния съвет на Асоциацията на търговците на зърно и фуражи.

още
Български AI за контрол по качеството завзе Гърция Български AI за контрол по качеството завзе Гърция 12:25 | 10.07.2026 | 750

Мисията на българското приложение е да регулира пазара на майстори, както по отношение на честите измами и злоупотреби със заплащанията, така и във връзка с недоволството от качество на извършваните услуги.

още
Качеството на българските морски и речни пристанища Качеството на българските морски и речни пристанища 14:05 | 08.07.2026 | 689

Участниците очертаха критичните предизвикателства пред българския сектор с цел по-доброто позициониране на пристанищата във Варна и Бургас на глобалната транспортна карта в условията на засилена регионална конкуренция.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg