EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

1.4 млрд.евро от продажба на Телеком Сърбия

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

1.4 млрд.евро от продажба на Телеком Сърбия

mail09:15 | 20.10.2010прегледи 611 коментарикоментари 0


Сърбия се надява да спечели най-малко 1,4 млрд. евро от продажбата на най-печелившата си държавна компания - Телеком Сърбия, съобщи Асошиейтед прес. Правителството откри миналата седмица международен търг за продажбата на 51% от държавната компания, чиято стойност се оценява на 2,5 млрд. евро. Министърът на икономиката Младжан Динкич заяви днес, че цената на пакета не трябва да пада под 1,4 млрд. евро. Правителството притежава 80 % от Телекома, а гръцката ОТЕ държи останалите 20%. Правителството заяви, че ще използва парите за изграждането на инфраструктура. Неговите критици изтъкват, че то иска да запълни дупките в бюджета преди изборите през 2012 г.

 


 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg