АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Модната индустрия е отговорна за до 8 на сто от емисиите парникови газове, които повишават температурата на околната среда, според данни на ООН, цитирани от Ройтерс. Много от компаниите в сектора са обещали да достигнат нулево равнище на емисиите до 2050 г. или по-рано.


В Китай и САЩ, най-важните пазари за сектора, се наблюдава спад в търсенето. В САЩ той се дължи на колебанията, свързани с митата, а в Китай - на изчаквателната позиция на средната класа, се посочва в проучването.


Глобалното търсене на петрол ще продължи да расте до края на текущото десетилетие, въпреки че при най-големия световен вносител, Китай, ще достигне пика си през 2027 г., тъй като по-евтиният бензин и по-бавното навлизане на електрическите превозни средства в САЩ подкрепят потреблението на черно злато, съобщи МАЕ.


€346.3М /$362.2М/ достигна вноса на технологичен хардуер в България през първото тримесечие на 2025 година. Това показват резултатите от независимо изследване на CBN Pannoff, Stoytcheff & Co., което се провежда всяко тримесечие от 33 години до сега.


Пазарът е разтревожен от военна ескалация в Близкия изток и евентуални прекъсвания на доставките на петрол от региона. Франс прес представя някои обяснения за ръста на цените на черното злато.


Водят се преговори за разширяване на вноса от България, която е четвъртият най-голям доставчик на пшеница за Египет, чрез директни сделки с агенцията за внос на земеделски продукция "Мостакбал Миср" или чрез бартерна система.


Ръстът на пазарната капитализация се отбелязва и на фона на увеличаващо се институционално приемане на виртуалните валути, което обрисува обещаваща картина за дигиталните активи за второто тримесечие на 2025 година.


Движението на цената при царевицата за доставка през юни е с низходящ тренд. В САЩ отново посоката е надолу - минус 7 долара до 208 долара за тон.


Оригиналният “Дубайски шоколад” струва 420 дирхама или 260 лева. Той е създаден миналата година от едно малко сладкарско ателие, наречено “Fix desert chocolatier”.


Общата пазарна капитализация на криптовалутите отбеляза спад от 4.4% през март, на фона на макроикономическата несигурност, свързана с лихвените проценти и митническата политика, което доведе до ликвидации на деривати на стойност над 1 млрд. щатски долара.