АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Хидроагрегат 3 на ПАВЕЦ „Чаира“ получи Акт 16
18:35 | 13.06.2026 |
1401
Така хидроагрегатът е официално въведен в редовна експлоатация. Електроцентралата вече участва с 420 мегавата в електроенергийната система на България, съобщиха от Националната електрическа компания (НЕК).
България - батерията на Балканите
17:35 | 15.06.2026 |
602
„България отново с една крачка напред. В стратегически сектор: енергетиката. След като подредиха финансите си и преминаха към еврото, българите си поставиха още една цел: да станат „батерията на Балканите“. Южните съседи днес правят нещо повече от това просто да произвеждат енергия. Те я внасят почти безплатно от Румъния или Гърция, съхраняват я и я препродават на нас и на гърците в пиковите часове, когато цените са...
АЕЦ „Белене” ще печели едва през 2030
20:27 | 29.09.2009 |
683
3400 мегавата ще бъде резерва на страната, ако се строи втора ядрена мощност, сега България разполага с 1800 мегавата.
EVN откри фотоволтаичен парк в Тръстиково
16:40 | 21.07.2011 |
1072
Инвестицията в съоръжението до село Тръстиково, област Бургас, е на стойност 10 млн.лв. като планираното годишно производство е в размер на 2,4 млн. киловатчаса.
Ако АЕЦ "Козлодуй" проговори...
07:20 | 16.01.2013 |
4409
Ако АЕЦ „Козлодуй” продава тока си на пазарна цена (средна за страната), той ще има печалба от над 800 млн. лв. В момента тази печалба се пренасочва към ТЕЦ и ВЕИ.
МС предостави дерогация за доставки за АЕЦ „Козлодуй“
15:55 | 27.03.2026 |
879
Централата ще може да внесе от Русия продукти от желязо и стомана, при изпълнение на договори, изброени също в приложения. Разрешава се също предоставяне на техническа помощ, необходима за изпълнение на изрично изброени в приложенията договори. Дерогацията се дава за срок до изтичане срока на договорите.
7 млрд.евро за АЕЦ „Белене”, не повече
12:12 | 06.07.2010 |
1101
Това каза премиерът Борисов след разговори с руския вицепремиер Виктор Зубков, който е на посещение в София, последният определи АЕЦ като световен проект.
Газовите преговори с Русия зациклиха
18:39 | 26.04.2010 |
1177
Изтича договорът за доставки на 1 млрд. куб.м, но заради спада на потреблението у нас това не било драма.
Проектът на BG част от "Набуко"- готов през 2011
09:32 | 19.03.2010 |
1964
Според предварителните планове газопроводът ще бъде реализиран в края на 2014 г. - началото на 2015 година.
48 млн. лв. е печалбата на ЧЕЗ и ЕВН за 2008 г.
19:31 | 30.06.2009 |
1173
ЧЕЗ Електро България АД и ЕВН България Електроразпределение АД отчитат общо 48 млн. лв. печалба за 2008 г.







