АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Хидроагрегат 3 на ПАВЕЦ „Чаира“ получи Акт 16
18:35 | 13.06.2026 |
1317
Така хидроагрегатът е официално въведен в редовна експлоатация. Електроцентралата вече участва с 420 мегавата в електроенергийната система на България, съобщиха от Националната електрическа компания (НЕК).
България - батерията на Балканите
17:35 | 15.06.2026 |
570
„България отново с една крачка напред. В стратегически сектор: енергетиката. След като подредиха финансите си и преминаха към еврото, българите си поставиха още една цел: да станат „батерията на Балканите“. Южните съседи днес правят нещо повече от това просто да произвеждат енергия. Те я внасят почти безплатно от Румъния или Гърция, съхраняват я и я препродават на нас и на гърците в пиковите часове, когато цените са...
Предстои преструктуриране на енергийния сектор
11:50 | 11.06.2026 |
500
Българският план определя 25 сухоземни приоритетни зони в 19 области на страната с общ потенциал за присъединяване на нови мощности от 2078 MW.
Enel с по- високи приходи през 2009 г.
13:54 | 18.03.2010 |
798
Брутната печалба на групата през 2009 г. се е повишила с 12,1 на сто до 16,044 милиарда евро.
В. „Политика”: АЕЦ "Белене" неизгодна за Сърбия
12:50 | 25.11.2010 |
632
Регионът на Югоизточна Европа няма достатъчно електрическа енергия и през следващите години би могъл да бъде изправен пред сериозен недостиг на електричество.
EVN с глоба от 300 хил.лв. за господство
11:20 | 08.06.2010 |
740
Комисията за защита на конкуренцията е образувала производство по искане на "Яна" АД, Бургас.
Обсъжда се въвеждане на цена за мощност
13:44 | 09.03.2010 |
2186
Това означава, че ако има цена за мощност, при нула ползвана електроенергия, ще се заплаща някаква сума.
Къде е договорът за АЕЦ Белене
11:11 | 18.03.2010 |
1007
Изглежда никой не е виждал договора за строителство на АЕЦ Белене - и най-вероятно такъв въобще няма. Затова си позволявам да предложа един вариант.
Овергаз-най-голям инвеститор в училища
11:06 | 17.02.2010 |
2075
Овергаз спечели първа награда на Българския форум на бизнес лидерите (BBLF) с проекта си „Професионално обучение”.
RWE харесвана като инвеститор на Балканите
09:10 | 28.01.2010 |
880
В момента компанията е засипана от предложения за изграждане на различни централи тук.







