АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


В светлината на резултатите от четвъртото тримесечие централната банка посочи, че се придържа към предишната си оценка, че втората по големина икономика в еврозоната се е свила с 9% през 2020 г.


Това бележи спъд от 5.6% в сравнение със същия период на 2019 г. Основни търговски партньори на България са Германия, Румъния, Италия, Гърция, Франция и Белгия, които формират 70.0% от износа за държавите - членки на ЕС.


Най-много са работещите в Белгия (3,9%) и Испания (3,7%), пред Германия (3,3%), Люксембург (3,0%), Франция (2,7%) и Финландия ( 2,6%). За разлика от това, най-ниският дял е регистриран в България (0,2% от общата заетост), следван от Румъния (0,5%), Полша и Словакия (и по 0,6%).


Френската икономика ще се върне към икономическите нива от преди кризата до средата на 2022 г., посочи още централната банка, докато преди време тя очакваше това да стане в началото на 2022 г.


Компаниите са обвинени в нарушаване на френския Закон за защита на данните, а дъщерните дружества на Alphabet Inc. са наказани заради твърдения, че са инсталирали т.нар. "бисквитки", без да получат съгласието на потребителите, както и липса на информация за потребителите на търсачката google.fr.


Горското покритие варира силно по държави. На седем страни - Финландия, Франция, Германия, Италия, Полша, Испания и Швеция, се падат над 70% от всички горски площи.


За месеците юли, август и септември най-висок растеж отчитат: Франция - 18.7%, Испания - 16.7%, Италия - 15.9%, Португалия - 13.3% и Малта - 12.7 процента. А най-нисък: Гърция - 2.3%, Финландия и Естония - по 3.3% и Литва - 3.8 на сто.


От 2019 г. и до 2030 г. тридесет и два реактора с мощност 900 мегавата (MW), разположени в осем електроцентрали, ще бъдат подложени на четвъртата си десетгодишна проверка.


Доверието на френските домакинства се влоши рязко през ноември до близо двегодишно дъно, тъй като, подобно на накърненото доверие и на германските потребители, новите противоепидемични ограничителни мерки намалиха драстично перспективата за бързо завръщане на втората по сила европейска икономика към нормалността, сочи проучване на официалната френска статистика Insee.


Заповедта се прилага за фирми с приходи над €25 млн. в страната и €750 млн. по целия свят и изисква от тях да плащат под формата на данък 3% от печалбите, придобити във Франция.