АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Горите са едно от най-големите ни богатства. Те заемат близо 39 % от територията на България, което ни поставя на челно място на Балканите и сред водещите страни в Европа. Важно е да се знае, че тези добре поддържани гори са резултат от дейността на хората.


Ново регионално проучване в Централна и Източна Европа на групата WhereWeWork, собственик на Kaderabotim.bg у нас, показва, че 49% от служителите в България са съдействали за работни задачи по време на отпуската си.


Швейцария е една от най-богатите страни не само в Европа, но и в света, тъй като нейният БВП на човек от населението е четвъртият най-висок в света.


При подземните води в Европа, осигуряващи голяма част от питейната вода в повечето страни, положението е по-добро, като 75% от тях са в добро състояние, но изследванията продължават да откриват химикали, причиняващи различни болести, в чешмяната водата.


Източна Европа и България продължават да бъдат предпочитана дестинация заради квалифицираната работна ръка и стратегическото местоположение в рамките на Европейския съюз.


Общо 54% от световния производствен пазар е концентриран в Азия. Европа и Северна Америка се борят за втората позиция съответно с 19% и 18%. Регионите на Африка, Южна Америка и ОНД произвеждат заедно по-малко от 10% от общото количество продукти на производствения пазар.


Сред първите, преместили активите си съответно от Швейцария и Кипър в Русия, са "торовият" милиардер Андрей Гуриев и стоманеният магнат Виктор Рашников. По същия път поемат и мнозина други, като например милиардера Игор Алтушкин.


Водещият руски производител "Русал", който извършва около 6% от глобалните доставки, твърди, че много азиатски и европейски клиенти продължават да купуват неговата стока.Миналия месец компанията съобщи, че е увеличила продажбите в Азия, като същевременно Европа е останала основният й пазар, осигурил около 30%.


Колко други страни могат да се похвалят с винарски изби, които се простират върху десетки, ако не и стотици километри под земята? Производството на вино не е само исторически стълб на молдовската икономика, но през последните години се превърна и в трамплин, с който бившата съветска република се опитва да се доближи до Европа и големия й единен пазар.


Германската икономика, най-голямата в Европа, изпадна в техническа рецесия, след като се сви за две тримесечия в края на 2022 г. и началото на 2023 г. За периода април-юни на тази година брутният вътрешен продукт (БВП) на Германия остана без изменение сравнение с предходното тримесечие.