АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Обичайният клиент със спестявания: мъж на 55-65 г., от голям град, с два депозита по 30 хил. лв.Това сочи анализ на данните към юни 2025 г. на екипа, отговарящ за спестяванията на клиентите на tbi bank.


Израелските технологични компании са събрали $9,3 млрд. в частен капитал през първата половина на 2025 г., което е най-силният шестмесечен период за сектора от 2021 година насам, според анализ за първото полугодие, публикуван от „Стартъп Нешънъл Сентръл“ (Startup National Central).


Вертикалният коридор е стратегически проект, чиято цел е чрез разширение и усилване на съществуващите мрежи да се пренасят допълнителни количества газ от надеждни и разнообразни източници като САЩ, Азербайджан, Египет и други от юг на север за страни от Централна и Източна Европа.


Ритейлърът извършва тестове от края на 2024 и е в пълна готовност за прекалкулация, както на цените в магазините, така и на сметките на клиентите си по официалния фиксиран банков курс: 1 евро = 1,95583 лв.


Децата няма да имат достъп до средствата, докато не навършат 18 години. Физически лица ще могат да внасят в тях допълнително до 5000 долара годишно, които обаче ще трябва да бъдат инвестирани в "утвърдени борсови индекси, съставени от акциите на американски компании".


Към момента акционерният капитал на ЕБВР е 30 млрд. евро, а делът на страната ни в него е 237 110 000 евро, т.е. притежаваме 23 711 акции, всяка с право на един глас. Общият размер на участието в увеличението на капитала, който България може да запише с максималния брой дялове (0,79% от общия размер на увеличението), е 31 860 000 евро или 3 186 нови акции.


Банковата система отчете печалба в размер на 3,7 млрд. лв. към 31 декември 2024 г., което е с 277 млн. лв. (8,1 процента) повече спрямо реализираната за 2023 г. Това се посочва в тримесечното издание "Банките в България", което се подготвя от управление "Банков надзор" на БНБ, публикувано на страницата на централната банка в интернет.


Това видео предоставя илюстративни кадри на поредица от проекти, финансирани от ЕС чрез платформата WBIF между 2018 г. и 2024 г. в приоритетни области като енергия, околна среда/климат, частен сектор, човешки капитал и устойчив транспорт.


Споразуменията са сключени с досегашните финансови посредници "СИС Кредит" АД, "Микрофонд" ЕАД и "Първа инвестиционна банка" АД, които успешно управляваха финансовите средства през първия инвестиционен цикъл на Програмата.


Организаторите призовават за неговото разширяване, като се обхванат и банките. Голяма част от таксите се начисляват като процент от сумата, която се превежда по банков път, смятат те.