АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Водещият европейски самолетостроител е доставил 63 самолета през юни, с което общият брой предадени на клиенти машини през първата половина на годината достига 306. Според отчет компанията е получила 203 брутни поръчки през миналия месец.


Intuitive, световен лидер в областта на минимално инвазивната хирургия и пионер в роботизираната хирургия, обяви откриването на първата си производствена база в България - в град Първомай.


Увеличението през септември ще финализира връщането на пазара на 2,17 милиона барела дневно от осемте страни членки: Саудитска Арабия, Русия, ОАЕ, Кувейт, Оман, Ирак, Казахстан и Алжир.


Израелските технологични компании са събрали $9,3 млрд. в частен капитал през първата половина на 2025 г., което е най-силният шестмесечен период за сектора от 2021 година насам, според анализ за първото полугодие, публикуван от „Стартъп Нешънъл Сентръл“ (Startup National Central).


През първата половина на 2025 г. Русия е увеличила износа на газ за Европа по газопровода „Турски поток“ със 7,3% в сравнение със същия период на предходната година – до 8,3 млрд.куб. м., показват изчисления на ТАСС, направени въз основа на данни от ENTSOG.


Това е първата стъпка от процес, при който Съветът на ЕС ще приеме необходимите правни решения, за да може България да се присъедини към еврозоната и да започне да използва еврото като официална валута от следващата година.


Централата се очаква да бъде построена до 2035 г. до село Улкен, разположено на около 400 км северозападно от Алмати. Тя ще се състои от два реактора с обща планирана мощност от 2,4 гигавата. Казахстан не разполага с действаща ядрена електроцентрала от 1999 г., когато беше спряна дейността на реактора БН-350 край Каспийско море.


През първата половина на 2025 година значително повече предприятия в Австрия са обявили несъстоятелност в сравнение със същия период на предходната година. Увеличението е 6,1 процента, сочи анализ на Асоциацията за защита на кредиторите, цитиран от австрийски медии.


Страните, произвели най-много бира, са Китай, САЩ и Бразилия, според нов доклад на германската компания за търговия с хмел "БартХаас" (BarthHaas). Въпреки че през 2023 г. Китай запазва първата си позиция като най-голям производител с дял от 19,1%, спрямо 2022 г. страната е произвела с 0,4% по-малко бира - 359,08 млн. хектолитра.


Глобалната търговска война на президента на САЩ Доналд Тръмп и колебанията в търговските отношения между Китай и САЩ през последните два месеца създадоха значителни трудности за китайските износители и техните бизнес партньори от целия Тихоокеански регион и забавиха световния растеж.