EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Промените в данъчно осигурителния - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
ЕС одобри промените на митата със САЩ ЕС одобри промените на митата със САЩ 14:35 | 26.06.2026 | 276

ЕС и САЩ имат най-големите двустранни търговски и инвестиционни отношения, равни на почти 30 на сто от световната търговия със стоки и услуги, и 43 на сто от световния БВП, отбелязва Съветът на ЕС. Търговията със стоки и услуги между ЕС и САЩ се е удвоила в последното десетилетие и надхвърля 1,7 трилиона евро през миналата година. 

още
НОИ осъвремени пенсиите с ъс 7,8% по швейцарско правило НОИ осъвремени пенсиите с ъс 7,8% по швейцарско правило 16:25 | 12.06.2026 | 599

Според т.нар. „швейцарско правило“ отпуснатите до тази дата пенсии се осъвременяват ежегодно от 1 юли с решение на Надзорния съвет на Националния осигурителен институт с процент, равен на 50 на сто от нарастването на осигурителния доход и 50 на сто от индекса на потребителските цени през предходната календарна година.

още
Създава се Координационен съвет по инвестициите към МС Създава се Координационен съвет по инвестициите към МС 14:59 | 05.06.2026 | 671

Промените в Закона за насърчаване на инвестициите са във връзка с приетата нова структура на Министерския съвет и с определяне на компетентността на министъра на икономиката, инвестициите и индустрията и на министъра на иновациите и дигиталната трансформация. 

още
Потребителски нагласи в автомобилния сектор Потребителски нагласи в автомобилния сектор 16:05 | 22.05.2026 | 903

Скоростта на промените в сектора е толкова голяма, че пазарните проучвания често остаряват, още преди да бъдат представени. Индустрията трябва да се адаптира към „много по-бърз начин на живот, работа и производство“.

още
Данните за изпълнението на бюджета към 28.02.2026 г. Данните за изпълнението на бюджета към 28.02.2026 г. 06:48 | 02.04.2026 | 578

Приходите, помощите и даренията по КФП към февруари 2026 г. са в размер на 6 845,0 млн. евро. Постъпленията нарастват с 21,7 % (1 219,2 млн. евро) спрямо същия период на 2025 г., като данъчно-осигурителните  приходи нарастват номинално с 15,8 % (734,9 млн. евро), неданъчните приходи са близки по размер, а постъпленията в частта на помощите и даренията са повече с 457,0 млн. евро.

още
ВАС спря повишението на такси синя и зелена зона ВАС спря повишението на такси синя и зелена зона 07:38 | 25.03.2026 | 449

По този начин съдът окончателно спира промените, свързани с паркирането в столицата - вдигането на таксите за "синя" и "зелена" зона и разширяването на териториите им, се посочва още в съобщението.  

още
Q&A за въвеждането на мултифондовата система Q&A за въвеждането на мултифондовата система 12:58 | 09.03.2026 | 1856

Въвеждането на мултифондове в допълнителното задължително и доброволно осигуряване, с промените в Кодекса за социално осигуряване (КСО), има за цел по-високи натрупвания за осигурените лица.

още
Германия: Спад в оборотите на хотели, ресторанти Германия: Спад в оборотите на хотели, ресторанти 11:35 | 24.02.2026 | 513

Оборотът на германския хотелиерски и ресторантьорски сектор е спаднал с 2,1 процента през 2025 г., с отчитане на промените в цените, според официални данни, цитирани от ДПА. Въпреки че приходите в номинално изражение са се увеличили 1,4 процента на годишна база, това се дължи единствено на покачването на цените.

още
ЕС разшири "черния списък" с данъчни убежища ЕС разшири "черния списък" с данъчни убежища 08:03 | 19.02.2026 | 586

След промените в списъка на ЕС вече фигурират 10 държави и юрисдикции - Американска Самоа, Ангила, Гуам, Палау, Панама, Русия, островите Търкс и Кайкос, Американските Вирджински острови, Вануату и Виетнам.

още
Изменят се някои летищни такси Изменят се някои летищни такси 13:25 | 05.01.2026 | 459

С промените се разширява кръгът от субекти, които имат право да подават жалба срещу решение на летищен оператор за определяне на летищни такси. Освен отделните ползватели на летищата, такова право вече ще имат и техни представители и сдружения на ползватели на летища по Закона за гражданското въздухоплаване. По този начин се гарантира равнопоставеност и прозрачност в процеса на определяне на летищните такси, отбелязаха от МС.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg