EUR 1.9558
USD 1.1742
CHF 0.9277
GBP 0.8681
CNY 8.1778
you tube
mobile version

Помощ за хора с просрочени кредити - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
ДФЗ преведе 6,8 млн. евро по Програма за морско дело ДФЗ преведе 6,8 млн. евро по Програма за морско дело 14:35 | 11.02.2026 | 135

От преведените средства 4 608 796 евро са безвъзмездна помощ за изпълнението на 10 публични проекта. Останалите 2 182 077 евро са оторизирани на 20 фирми, които реализират частни инвестиции.

още
Турция: €2 млрд. в помощ на производствени сектор Турция: €2 млрд. в помощ на производствени сектор 08:01 | 05.02.2026 | 578

"Стартираме пакет за финансиране на стойност 100 милиарда лири с изгодни условия. Той ще предлага шестмесечен гратисен период за плащане на главницата и срок за погасяване до 36 месеца“, заяви президентът Ердоган след среща на кабинета. 

още
$65,23 млрд. приходи от туризъм в Турция $65,23 млрд. приходи от туризъм в Турция 18:35 | 02.02.2026 | 497

Пакетните турове представляват 28,2 процента от общите приходи от туризъм, следвани от разходите за храна и напитки с 21,1 на сто и международния транспорт с 12,8 процента. Повечето посетители миналата година са пристигали в Турция за пътуване, забавление и спортни и културни дейности, което представлява дял от 67,7 на сто от общия брой хора, посетили страната.

още
ЕК одобри проучване на електрическа връзка Египет - Гърция ЕК одобри проучване на електрическа връзка Египет - Гърция 14:35 | 02.02.2026 | 742

ЕК одобри безвъзмездна помощ в размер на 9 560 000 евро за подготовката на следващите проучвания по водещия проект за електроенергийна връзка между Египет и Гърция (GREGY). Решението отбелязва ключов напредък в ускоряването на изпълнението на проекта, който има стратегическо значение за енергийната сигурност и зеления преход на Европа.

още
ЕК одобри плановете за отбрана на България + 7 държави ЕК одобри плановете за отбрана на България + 7 държави 16:40 | 21.01.2026 | 1128

Комисията представи на Съвета предложение за одобряване на финансовата помощ за Белгия, България, Дания, Испания, Хърватия, Кипър, Португалия и Румъния.

още
Какво да правим с болниците? Какво да правим с болниците? 14:15 | 16.01.2026 | 656

Дискусия на тема: Как да постигнем по-добра ефективност в управление и насочване на ограничените ресурсите в здравната система като цяло и по-конкретно в болничната помощ; Различните моделите на финансиране на дейностите на болниците и какви стимули създават те; Възможностите за трансформираме болници и в какъв тип заведения/услуги; Кога и как може да се изведат дейности, които в момента налагат хоспитализация в амбулаторна или...

още
Китай: Потребителските цени с рекордно повишение Китай: Потребителските цени с рекордно повишение 17:40 | 14.01.2026 | 575

Втората по големина икономика в света се сблъсква със слабо вътрешно потребление след пандемията от КОВИД-19, продължаваща криза в сектора на недвижимите имоти и предизвикателства пред младите хора на пазара на труда.

още
Външно финансиране: 90% идват от ЕС Външно финансиране: 90% идват от ЕС 08:30 | 24.12.2025 | 2378

Анализът на ИПИ се базира на различни публично достъпни източници, разглежда външната помощ за страната ни, без да е включено националното съучастие, и не претендира, че прави оценка на ефективността на използването на плащанията.

още
Обл. Варна с най-много социални предприятия Обл. Варна с най-много социални предприятия 16:55 | 17.12.2025 | 736

Проектът за развитие на социалната икономика в България, наречен П41, стартира преди малко повече от 3 години, но реалната работа е от 2 години и половина, през които са популяризирани възможностите на социалните предприятия за хора от уязвими групи.

още
Албания увеличава младежката заетост Албания увеличава младежката заетост 18:20 | 11.12.2025 | 608

6290 млади хора са посетили курс за професионално обучение, а 120 са открили собствен бизнес чрез Програмата за самостоятелна заетост. Министърът подчерта, че правителството ще продължи да подкрепя младите хора, като им дава възможност за обучение и сигурна заетост.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg