АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Частната руска енергийна компания "Лукойл" и египетската "Гануб Ел Уади Петролеум Холдинг - Ганоуп" (Ganoub El Wadi Petroleum Holding Company - Ganope) подписаха споразумение за проучване и добив на петрол в район в близост до курорта Хургада, предаде ТАСС, позовавайки се на информация от министерството на петрола и минералните ресурси на Египет.


Градовете заедно ще търсят решения на основните предизвикателства на нашето време - от климатичната криза и социалното сближаване до достъпни жилища и ориентирано към бъдещето градско развитие.


Групата на производителите на петрол ОПЕК+, сред които е и Русия, прогнозира, че световното търсене на суровината ще расте, особено през летните месеци. Това заяви руският президент Владимир Путин в изказване пред репортери в беларуската столица Минск.


Споразумението за проучване и добив на петрол е в район в близост до курорта Хургада. От руска страна споразумението е подписано от египетското подразделение на "Лукойл".


Засегнатите превозни средства са всички, оборудвани с въздушни възглавници, считани за рискови на остров Корсика и френските отвъдморски департаменти и територии, както и автомобили, произведени преди 2011 г. в континентална Франция, с изключение на Корсика.


Икономистите посочват комбинация от фактори, които стоят зад тази отрицателна тенденция: високите цени на жилищата и нестабилните форми на заетост намаляват чувството за материална сигурност сред младите хора, пандемията и войната в Украйна увеличават несигурността, както и затягането на законите за абортите през 2021 година.


Глобалното търсене на петрол ще продължи да расте до края на текущото десетилетие, въпреки че при най-големия световен вносител, Китай, ще достигне пика си през 2027 г., тъй като по-евтиният бензин и по-бавното навлизане на електрическите превозни средства в САЩ подкрепят потреблението на черно злато, съобщи МАЕ.


ОПЕК остави в месечния си доклад прогнозите си за растеж на световното търсене на петрол непроменени през 2025 и 2026 г. след намаленията през април, твърдейки, че икономическите перспективи са стабилни въпреки опасенията относно търговията.


Производството на петрол в Иран достигна своя пик през 70-те години на миналия век с рекорден добив от 6 милиона барела на ден през 1974 г., според данни на ОПЕК. Това се равнява на над 10 на сто от световното производство по това време.


Пазарът е разтревожен от военна ескалация в Близкия изток и евентуални прекъсвания на доставките на петрол от региона. Франс прес представя някои обяснения за ръста на цените на черното злато.