EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Кога ще се изкупува тютюн реколта 2011 - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Зърнени пазари: опасенията за балансите на новата реколта Зърнени пазари: опасенията за балансите на новата реколта 16:05 | 08.06.2026 | 353

Пшеницата и царевицата бяха повлияни по-малко от директните ценови движения и повече от промяната към метеорологичните условия и балансовото мислене за новата година, отбелязват от ССБ. Фючърсите на хлебната пшеница с доставка в следващ месец на борсата в Чикаго се търгуваха около 215 - 223 долара за тон, а тези на борсата „Юронекс“ на 253 - 260 долара за тон.

още
Ще се върне ли Италия към АЕЦ? Ще се върне ли Италия към АЕЦ? 18:35 | 21.04.2026 | 518

В момента Италия няма действащи ядрени реактори и разчита в голяма степен на внос на енергия, включително електроенергия, произведена от атомни централи в съседни страни като Франция. Ядрената енергетика е забранена в страната след референдумите през 1987 г. и 2011 г., но правителството подготвя нова нормативна рамка, която да позволи използването на нови ядрени технологии.

още
Производството на зеленчуци намалява Производството на зеленчуци намалява 08:56 | 20.04.2026 | 1379

Резултатите разкриват тревожна тенденция на спад при почти всички основни култури спрямо предходната година, като сериозен дял от продукцията остава нереализиран на пазара. През изминалата стопанска година земеделските производители са използвали близо 35 хил. хектара за зеленчукопроизводство, като едва 1100 хектара от тях са оранжерийни площи. Въпреки малкия си дял като площ, оранжериите осигуряват значителните 93 хил. тона от общата реколта.

още
Световното производство на пшеница с умерен спад Световното производство на пшеница с умерен спад 14:20 | 08.04.2026 | 611

ФАО прогнозира световна реколта от 820 млн. тона, което е спад с 1,7% спрямо предходната година. Очаква се по-ниските цени и неблагоприятните метеорологични условия да ограничат производството на пшеница в ЕС, Русия и САЩ, докато прогнозите са производството в Индия да достигне рекордно високо ниво. Очаква се по-големите валежи да подобрят добивите и общото производство в Иран, Турция и в цяла Северна Африка.

още
КЕВР наложи глоба на "Топлофикация София" ЕАД КЕВР наложи глоба на "Топлофикация София" ЕАД 12:25 | 21.03.2026 | 933

Имуществените санкции на "Топлофикация София" ЕАД и "Енерджи Маркет" АД са за нарушение на правилата за търговия на едро с енергия. Двете дружества са глобени с по 53 969,86 евро. Според регулатора двете компании са нарушили европейския Регламент (ЕС) №1227/2011 (REMIT), който цели гарантиране на прозрачност и предотвратяване на пазарни злоупотреби.

още
31 млн. евро за тютюнопроизводителите 31 млн. евро за тютюнопроизводителите 09:35 | 16.03.2026 | 513

От ДФЗ припомнят, че преходната национална помощ за тютюн се определя за килограм, на базата на годишното количество, изкупен качествен (1 – 3 клас) тютюн по сортови групи, както и диференцирано за различните количества в сортовите групи през една от годините на референтния период 2016-2018 г. Тя се изчислява на килограм, на основата на данни от Регистъра на тютюнопроизводителите.

още
Сръбският "Лидъл" изкупува големи количества мляко Сръбският "Лидъл" изкупува големи количества мляко 07:15 | 27.02.2026 | 661

От 11 февруари недоволните земеделски производители блокират Ибърската магистрала в Сърбия, която води от столицата Белград към Черна гора и Косово, както и други пътни връзки. Тогава представители на десетки  земеделски асоциации поискаха ограничение на вноса на млечни продукти, включително сухо мляко, и по-добро заплащане за местната продукция.

още
Новите мита на Тръмп в сила Новите мита на Тръмп в сила 12:03 | 24.02.2026 | 657

Глобалната тарифа започва от ниво 10 процента, каза служителят, допълвайки обаче, че администрацията работи по увеличаването й до 15 процента с отделен указ, който Тръмп ще трябва да подпише. Служителят не е посочил кога ще се случи това.

още
Цената на пшеницата по-висока Цената на пшеницата по-висока 12:15 | 16.02.2026 | 631

Това отчитат в свой анализ експертите на Софийската стокова борса (ССБ). Повишението е поради покриване на къси позиции и заплахи от студено време за зимната реколта на Русия и солидни експортни продажби от САЩ, се отбелязва в анализа.

още
Най-доброто домашно вино 2025 Най-доброто домашно вино 2025 11:29 | 12.02.2026 | 591

В Мелник се проведе фестивалът „Златен грозд“ 2026. Конкурс за „Най-добро домашно вино“ реколта 2025 г. организират в старозагорското село Маджерито. В надпреварата могат да участват жители на селото, които произвеждат собствено домашно вино.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg