АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


В резултат на масирани проверки в търговски обекти, аптеки, включително онлайн аптеки, на територията на страната са разкрити случаи на неправилно превалутиране при двойното обозначаване на цените в лева и евро, съобщиха от Комисията за защита на потребителите (КЗП).


Той позволява въвеждане на сума в лева, която автоматично се превалутира в евро по официалния курс. Потребителите имат възможност и за обратната опция – при въвеждане на сума в евро, стойността се преизчислява в левове.


За сравнение, за цялата 2024 г. за местни данъци и такси са събрани малко над 14 млн. лв. през Централния ВПОС терминал, а през 2023 година събраната сума е била 10 млн. лв., уточняват от министерството.


Хората в домакинства с по-ниски доходи по-често посочват, че избягват посещенията при зъболекар поради разходите, съобщава Статистическата служба на Нидерландия. Такъв отговор дава един на всеки трима души (33 на сто), което е два пъти повече от хората в най-високата група по доходи (15 на сто).


ЕЦБ от няколко години разработва дигитално евро, което ще отговори на нарастващото търсене на безкасови плащания, без да изключва продължаването на използването на хартиени пари. На етап сме, в който, "ако законодателството подкрепи предложението, би трябвало да сме готови да го стартираме", допълни тя.


Като най-важни фактори за онлайн пазаруването българите посочват сигурността – 74%, бързината – 88%, и удобството – 92%. Интересът към новите методи на разплащане е голям, ако става дума за бързина – 85% от българите биха ги предпочели, за да спестят време.


През юли се планират 411 000 барела на ден, стана известно след проведената онлайн среща на страни от организацията. Подобно повишаване на добива ОПЕК+ вече предприе през май и юни, информира Ройтерс.


Осемте страни от ОПЕК+ увеличават добивите през юли с 411 000 барела на ден, стана известно след проведената онлайн среща на страни от организацията. Подобно повишаване на добива ОПЕК+ вече предприе през май и юни.


Задължението важи за всички търговци, регистрирани за търговия на дребно в Хърватия, включително тези, които продават онлайн или на пазари - с изключение на семейните ферми, продаващи свои собствени продукти.


При малко над половината - 52% от онлайн търговците, които предлагат стоки втора употреба, са установени нарушения на правата на потребителите. Това става ясно при проверка на 356 електронни магазина в тази сфера.