EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Пазарни отношения - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Най-предпочитаните професии Най-предпочитаните професии 18:05 | 12.06.2026 | 208

И през 2026 г. сред най-предпочитаните специалности от кандидат-студентите в България остават право, психология, икономика и международни отношения.

още
ЕС отлага новите капиталови изисквания за пазарен риск ЕС отлага новите капиталови изисквания за пазарен риск 18:10 | 05.06.2026 | 654

Новите правила имат за цел да засилят измерването на риска при търговската дейност на банките и да гарантират, че капиталовите изисквания по-точно отразяват реалните пазарни рискове.

още
Общ надзор над капиталовите пазари Общ надзор над капиталовите пазари 12:03 | 02.06.2026 | 743

Според договореното между шестте най-големи икономики надзорът върху значими пазарни инфраструктури постепенно ще бъде прехвърлен към базирания в Париж Европейски орган за ценни книжа и пазари (ESMA). 

още
Китай:Политиката за нулеви мита с Африка влезе в сила Китай:Политиката за нулеви мита с Африка влезе в сила 13:45 | 05.05.2026 | 985

Режимът обхваща 53 африкански страни, т.е. всички на континента без Есватини, и ще продължи да действа до 30 април 2028 година.  Нулеви ставки за внос в Китай се прилагат за стоки от 33-те най-слабо страни в Африка от 1 декември 2024 г., а впоследствие към системата се присъединиха още 20 държави. Есватини е изключена от схемата, тъй като кралството официално признава Тайван и поддържа дипломатически отношения с него от 1968...

още
Войната в Иран и потребителското поведение в Европа Войната в Иран и потребителското поведение в Европа 17:10 | 14.04.2026 | 614

Чрез нарастващите разходи за енергия, торове и логистика конфликтът оказва пряко отражение върху европейските домакинства, сочи анализ на института за пазарни проучвания „ЮГов“ (YouGov). Това принуждава потребителите да пазаруват по-стратегически. Анализът обобщава няколко проучвания и оценки.

още
КЕВР наложи глоба на "Топлофикация София" ЕАД КЕВР наложи глоба на "Топлофикация София" ЕАД 12:25 | 21.03.2026 | 929

Имуществените санкции на "Топлофикация София" ЕАД и "Енерджи Маркет" АД са за нарушение на правилата за търговия на едро с енергия. Двете дружества са глобени с по 53 969,86 евро. Според регулатора двете компании са нарушили европейския Регламент (ЕС) №1227/2011 (REMIT), който цели гарантиране на прозрачност и предотвратяване на пазарни злоупотреби.

още
10% ръст на стокообмена България - Япония 10% ръст на стокообмена България - Япония 14:15 | 23.01.2026 | 543

„Отличното партньорство между държавното дружество „Ел Би Булгарикум“ към Министерството на икономиката и индустрията и японската компания „Мейджи“ е ясен пример за устойчиво развитие на двустранните икономически отношения“, заяви зам.-министър Дончо Барбалов.

още
Потребителската кошница е €52 Потребителската кошница е €52 08:56 | 08.01.2026 | 516

Все още не се наблюдават така пророкуваните процеси за влияние върху пазара след влизането в еврозоната, несвойствени изменения и други пазарни катаклизми.

още
България - 26-та по производство на мебели България - 26-та по производство на мебели 08:10 | 26.11.2025 | 846

По отношения на износа и вноса съответно заема 23-та и 25-а позиция. Данните бяха изнесени от проф. Васил Живков, председател на Камарата, по време на Годишната конференция на БКДМП, която се проведе в Боровец.

още
С 1 лв. по-скъпа потребителска кошница С 1 лв. по-скъпа потребителска кошница 13:05 | 23.09.2025 | 705

В София има пазари, където може да намерите краставици с над 400% надценка, интересното е, че там има клиенти, които я пазаруват. Този тип пазарни места съществуват и заради търсенето, но от гледна точка на рационалния избор не е редно да се заплати подобен тип разлика.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg