АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Според данните спадът на международните цени на зърнените култури и захарта е компенсиран от по-високите цени на млечните продукти, месото и растителните масла. Индексът, който проследява месечните промени в международните цени на набор от световно търгувани хранителни стоки, през юни 2025 г. е с 5,8 на сто по-висок в сравнение с нивото си година по-рано, но остава доста под пика от март 2022 г.


Оригиналният “Дубайски шоколад” струва 420 дирхама или 260 лева. Той е създаден миналата година от едно малко сладкарско ателие, наречено “Fix desert chocolatier”.


Движението на цената при царевицата за доставка през юни е с низходящ тренд. В САЩ отново посоката е надолу - минус 7 долара до 208 долара за тон.


Ръстът на пазарната капитализация се отбелязва и на фона на увеличаващо се институционално приемане на виртуалните валути, което обрисува обещаваща картина за дигиталните активи за второто тримесечие на 2025 година.


Традиционната рекламата и маркетинг ще бъдат пенсионирани, он лайн журналистиката създава нови хоризонти, твърди Здравко Райков.*


Водят се преговори за разширяване на вноса от България, която е четвъртият най-голям доставчик на пшеница за Египет, чрез директни сделки с агенцията за внос на земеделски продукция "Мостакбал Миср" или чрез бартерна система.


€346.3М /$362.2М/ достигна вноса на технологичен хардуер в България през първото тримесечие на 2025 година. Това показват резултатите от независимо изследване на CBN Pannoff, Stoytcheff & Co., което се провежда всяко тримесечие от 33 години до сега.


По-рано ОПЕК също представи своя доклад, намалявайки прогнозата си за растеж на световното търсене на петрол през 2019 година, но запазвайки без промяна прогнозата 2020 година за общо потребление от 100,92 млн. барела дневно (или увеличение с 1,08 млн. барела на ден).


Стойността на изнесеното уиски през 2023 г. възлиза на 5,6 милиарда лири (7 милиарда долара), или спад от 9,5 на сто. Спадът на обемите е още по-драстичен - цели 22 на сто. Секторът е изправен пред сериозния глобален ръст на разходите за живот, който намалява потреблението в много сектори.


Около 36% от износа е на ракети и системи за противовъздушна отбрана, следван от радари и електронно оборудване, оръжейни станции и пускови установки, заемащи по 11% всеки. Девет на сто от износа на продукти за отбраната се падат на пилотирани самолети и сходна техника, съобщи Министерството на отбраната.