АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Производството на евробанкноти се координира централно от ЕЦБ, която определя строги стандарти за качество, сигурност и технологична съвместимост.


Излишъкът на ЕС в търговията със стоки през април 2025 г. е 7,4 милиарда евро, а на еврозоната - 9,9 милиарда евро, според първоначалната оценка на европейската статистически агенция Евростат.


Икономиката на ЕС и еврозоната е нараснала с 0,6 на сто през първото тримесечие спрямо последните три месеца на 2024 г., показва втората оценка на Евростат. Корекцията на данните е във възходяща посока, след като експресната оценка, представена през май, показа ръст от 0,3 на сто.


Австрия е постигнала най-голямо увеличение на рециклирането, каза компанията за управление на отпадъците „Сенсонео“ по повод Световния ден на околната среда днес. Компанията прави оценка на ефективността на управлението на отпадъците в 38-те държави членки на Организацията за икономическо сътрудничество и развитие с цел изготвяне на Световния индекс.


ЕК:Това е ключов етап, който ще я превърне в двадесет и първата държава членка, присъединила се към еврозоната. Тази оценка е изложена в Доклада за конвергенцията за 2025 г., изготвен по искане на българските власти, и бележи решаваща и историческа стъпка по пътя на България към приемане на еврото.


Това заяви министърът на електронното управление Валентин Мундров на среща с ръководството на Нотариалната камара в лицето на председателя Луиза Стоева и нейния заместник Красимир Анадолиев.


Това сочи предварителната оценка на европейската статистическа агенция Евростат. Това ниво е над очакванията на икономисти за забавяне на годишната инфлация в еврозоната до 2,1 на сто, посочва Ройтерс.


Комисията за финансов надзор е подобрила процеса си за надзорен преглед по отношение на проверката на платежоспособността на застрахователните и презастрахователните предприятия и групи.


Френските компании са сред водещите инвеститори в България, като преките инвестиции от Франция възлизат на 1,5 млрд. евро. На срещата беше представено последното проучване на Френско-българската търговска и индустриална камара, според което френските компании, опериращи у нас, дават положителна оценка на бизнес средата, като повечето от тях разширяват производствата си в България.


През 1905 г. стартира първото масово залесяване, организирано от френския лесовъд Феликс Вожели – по покана на българското правителство, той започва дейност по овладяване на пороите в района на град Казанлък. Той прави и обща оценка на българските гори през 1911 г. - 90% от залесените площи са покрити с нискостъблени и подрязани дървета.