АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Това е сложен юридически и стратегически процес, който може да отключи нови възможности за растеж, оптимизация и пазарна експанзия. Особено в динамичната икономическа среда днес, сливанията и придобиванията (или M&A сделки) се използват все по-често от български и международни компании.


Търговията на ЕС със селскостопански и хранителни продукти остава силна през първото тримесечие на 2025 г., показва доклад на ЕК. Износът е нараснал с 3 на сто в сравнение с 2024 г. и е достигнал 59,7 милиарда евро, подкрепен от високите цени на какаото, докато износът на зърнени култури е намалял.


Шест от 10 анкетирани споделят, че "винаги" или "понякога" поръчват по-малко топки сладолед поради по-високите цени в сравнение с преди пет години. За 28 на сто обаче цената не оказва влияние върху количеството сладолед, което купуват. Повечето хора купуват сладолед с две (50 на сто) или три топки (23 на сто).


Индексът на потребителските цени се покачва до 2,2 на сто през юни след 2 на сто през май. Икономисти очакваха инфлацията да остане без промяна.


Като причина за отмяната на търговските преговори Тръмп посочи планираното от Канада въвеждане на цифров данък върху бизнеса на американските компании.


Словашкият премиер Роберт Фицо заяви на заседанието на Европейския съвет в Брюксел, че не е готов да подкрепи наказателните мерки, насочени срещу финансовия и енергийния сектор, като се аргументира със своите опасения за вноса на газ в страната.


Споразумението следва първоначалните преговори в Женева в началото на май, които доведоха до отлагане на наложените взаимно нови мита върху вноса за 90 дни.


Програмите са част от Втория швейцарски принос – "Подобряване качеството на въздуха" и "Осигуряване на подкрепа за управление на миграцията" на обща стойност 18,7 млн. швейцарски франка.


Вносът се е увеличил с 20 на сто, достигайки 48,1 милиарда евро, главно поради по-високите цени на какаото, кафето, плодовете и ядките.


Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) утвърди новите цени в секторите "Електроенергетика" и "Топлоенергетика" за периода от 1 юли 2025 г. до 30 юни 2026 г. Средното увеличение на цената на електроенергията за битовите потребители е 2,58 процента, а на топлинната енергия - 4,54 процента.