АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
2 млн. лв. наеми от пл. „Слънчев бряг – север“ и „Несебър – юг“
12:10 | 20.01.2017 |
1473
Сумата нараства общо с около 950 хил. лв. в сравнение с получаваните концесионни възнаграждения за ивиците до този момент. Това са и първите процедури за отдаване под наем с изискване за предлагане на цена за 1 бр. чадър и 1 бр. шезлонг на етап на кандидатстване от фирмите.
77,8 хил. лв. глоба за непочистен сняг
10:55 | 18.01.2017 |
1672
Заради забавяне в извозването на отпадъци и почистването на квартални улици и тротоари на територията на столичния район "Младост" Столичната община налага санкция в размер 77 800 лв. за фирмата "ЗМБГ" АД за периода 5 - 16 януари 2017 г. Това съобщава кметът на София Йорданка Фандъкова на страницата си във Фейсбук.
София: Данни за въздуха в реално време
14:01 | 10.02.2017 |
1434
На сайта на Столичната община са достъпни данни в реално време за чистотата на въздуха в столицата. Системата отчита нивата на общо 12 показатели, сред които азотен диоксид, азотен оксид, бензин, озон, слънчева радиация, фини прахови частици.
Община Бургас разтури цигански биваци
17:09 | 01.03.2017 |
998
Над 50 роми от Сливен бяха изпроводени към родния град, съобщава община Бургас. На роднински принцип те бяха изградили три бивака край к-с "Славейков", разположени в опасна близост до железопътната линия.
Варна: 200 000 лева за ремонт на Аспаруховия мост
15:03 | 18.04.2017 |
778
Средствата ще се използват за реконструкция на тротоарите и парапетите на съоръжението. Всички ремонтни дейности по моста ще се извършват от агенция “Пътна инфраструктура”. Според предварителните разчети общата сума за ремонта е 1 480 000 лева, а дофинансирането ще е за сметка на Общината.
София привлича туристи с история, култура
11:05 | 05.06.2017 |
792
Двоен ръст на броя на туристите в София през март в сравнение със същия месец на 2016 година, отчита НСИ. 40% от туристите посещават София заради културно-историческо наследство на града, съобщи кметът на София Йорданка Фандъкова на форум.
Ремонт на пътя В. Търново -Арбанаси - Г. Оряховица
17:10 | 02.10.2017 |
10381
Финансирането за двата обекта е осигурено от правителството и е на стойност над 8 милиона лева. Средствата са част от допълнителните 100 милиона лева, които наскоро бяха отпуснати по бюджета на Министерството на регионалното развитие и благоустройството за подобряване на пътната инфраструктура в страната.
Изграден е нов водосток в село Габровци
09:45 | 24.10.2017 |
6217
Проектът е финансиран чрез програмата на Община Велико Търново „Местни инициативи“. За създаването на водостока са използвани 34 тона бетон и 21 бетонни тръби.
В.Търново: Демонтират старата тролейбусна мрежа
11:45 | 08.02.2018 |
5718
Екологичният транспорт във Велико Търново ще бъде възстановен с проект за интегриран градски транспорт, който ще бъде финансиран по оперативна програма „Региони в растеж” 2014 – 2020. Една от мерките е внедряването на електрически автобуси в системата на обществените превози.
В. Търново: Камъни съсипват депо за отпадъци
17:05 | 16.02.2018 |
10995
Регионалната система бе изградена със средства по ОПОС 2007-2013, с инвестиция в размер на 33,2 млн.лв. Депото обезпечава третирането и обезвреждането на цялото количество битова смет, която постъпва от териториите на общините Велико Търново, Горна Оряховица, Лясковец, Елена, Златарица и Стражица.







