АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
RWE харесвана като инвеститор на Балканите
09:10 | 28.01.2010 |
881
В момента компанията е засипана от предложения за изграждане на различни централи тук.
Ще се строи нова когенерационна централа
18:02 | 14.12.2009 |
808
Централата ще бъде изградена на площадката на ТЕЦ "Север" в Пловдив, ще струва 50 млн.евро, ще бъде въведена в експлоатация през ноември 2011 година.
Лукойл покачи цената на всички горива
14:27 | 02.12.2009 |
1028
Най-голямо увеличение отново има при Газьола, който поскъпва с 1.24%.
FT: България настоява за еврокомисар по енергетиката
12:27 | 25.11.2009 |
612
Новият еврокомисар в областта трябва да развива енергийната дейност и да постигне независимост от Русия.
Лошо качество на тока - по-ниска цена
13:56 | 27.10.2009 |
1248
Работи се по уеднаквяване на подходите на трите електроразпределителни дружества ЧЕЗ, Е.ОН и ЕВН при изчисляване на коефициентите за качество.
И в Каварна има вятърен парк за 270 млн. евро
13:57 | 07.10.2009 |
1215
Нов вятърен енергиен парк бе открит край Каварна на стойност € 270млн. Той е съвместен проект между американската компания AES и българо-германската фирма Geo Power.
Борисов е разговарял с RWE
15:29 | 28.09.2009 |
653
Той не даде никакви подробности от срещата, през миналата седмица имаше съобщение, че немската компания вероятно се оттегля от проекта АЕЦ „Белене”.
Нови лицензи за големите блокове на АЕЦ "Козлодуй"
17:18 | 26.09.2009 |
1143
В ход е процедура по прелицензиране на 5-и блок, а малко по-късно – и на 6-и блок на централата.
Държавни енергийни компании – листвани на борсата
21:23 | 23.09.2009 |
760
„Булгаргаз“, НЕК, Мини „Марица Изток“, ТЕЦ „Марица Изток 2“, АЕЦ „Козлодуй“ са дружества, които вероятно ще се появят на БФБ до година.
Международната проектна компания за „Набуко” заседава в БЕХ
12:47 | 08.09.2009 |
562
В рамките на заседанието се очаква да бъдат обсъдени административни, финансови и правни въпроси по изграждането на газопровода.







