АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Досега България е получила 1,37 млрд. евро по линия на Механизма за възстановяване и устойчивост като част от първото си плащане. Комисията ще одобри последващи плащания въз основа на напредъка в изпълнението на инвестициите и реформите, очертани в изменения план за възстановяване и устойчивост на България.


Засегнатите превозни средства са всички, оборудвани с въздушни възглавници, считани за рискови на остров Корсика и френските отвъдморски департаменти и територии, както и автомобили, произведени преди 2011 г. в континентална Франция, с изключение на Корсика.


Решението за спиране на последния работещ реактор изпълнява ключово обещание от енергийния план на правителството, приет през 2016 г., като е повлияно и от ядрената катастрофа във Фукушима през 2011 г.


Трябва ли на касите в магазините и заведенията да може да се плаща и в брой? Или пък плащанията по електронен път са по-добрият вариант и скоро няма да имаме нужда от монети и банкноти? Какви са настроенията в Европа?


Очаква се второто плащане по ПВУ да е получено през септември и до края на годината да има и трето плащане, което би означавало, че до края на 2025 г. България ще получи половината от средствата.


С приемането на решението се осигурява временен безлихвен заем на Министерството на транспорта и съобщенията в размер на 278 600 000 лева за покриване на авансово плащане по договора.


До 30 април е срокът, в който собствениците на недвижими имоти и моторни превозни средства могат да платят годишните си задължения с 5% отстъпка, при плащане на цялата сума. До края на този месец е и крайният срок за първата вноска на такса битови отпадъци.


Това е експресно оборотно финансиране и ликвидност. С ясен фокус върху финансовите предизвикателства пред малките и средни предприятия, под шапката на Smart Factoring. Представен е първият по вида си иновативен финтех продукт за България за оборотно финасиране. Услугата цели да предостави незабавен и дигитален достъп до средства по издадени единични фактури с отложено плащане.


"Със средни покупни цени от 5500 до 8000 евро на квадратен метър и наеми между 16 и 20 евро на квадратен метър Виена несъмнено е един от най-скъпите градове в Европа", обясни Кристиан Зомер, управител на виенския офис на фирмата.


Помощта се предоставя на производителите на селскостопански продукти като годишен стимул под формата на плащане, чийто размер се определя в съответствие с размера на т.нар. "постоянни разходи". Важи за максимален период от седем години и е ограничена до: 1 500 лв. с включен ДДС, на бенефициер годишно; 6 000 лв., с включен ДДС, на група/организация годишно.