АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


63,6% от българите определят работата на външните финансови одитори като важна за обществото, а 55.4% смятат, че дейността им може реално да бъде полезна в борбата с корупцията. Данните са от проучване по поръчка на ИДЕС.


Проектът, на стойност над 17 млн.лв., се финансира основно от Министерството на иновациите и растежа чрез Плана за възстановяване и устойчивост – с осигурени 14 млн.лв. Останалата част от средствата е съфинансирана от община Стара Загора. Освен изграждането на вътрешна инфраструктура, проектът предвижда и основен ремонт на пътя към село Християново.


Досега България е получила 1,37 млрд. евро по линия на Механизма за възстановяване и устойчивост като част от първото си плащане. Комисията ще одобри последващи плащания въз основа на напредъка в изпълнението на инвестициите и реформите, очертани в изменения план за възстановяване и устойчивост на България.


Според ново проучване на Евробарометър голяма част от европейците смятат, че изменението на климата е сериозен проблем (85%). 8 от 10 от анкетираните (81%) подкрепят целта на ЕС за постигане на неутралност по отношение на климата до 2050 г.


Пампорово може да бъде предпочитана дестинация за летния период с уникалните природни дадености – високи нива на фитонциди (природните антибиотици в иглолистните гори), отрицателна йонизация и много слънчеви дни.


Това е сложен юридически и стратегически процес, който може да отключи нови възможности за растеж, оптимизация и пазарна експанзия. Особено в динамичната икономическа среда днес, сливанията и придобиванията (или M&A сделки) се използват все по-често от български и международни компании.


Това основно са торбички, бутилки, опаковки, рибарски мрежи и полистирен. По-голямата част от тях произхождат от сушата и се намират в заливите и по крайбрежието, особено през зимните месеци и периодите на силни южни ветрове.


Събитието е реализирано като част от международния проект New Inherit, в който ГРАДОСКОП и пет европейски организации изследват устойчиви стратегии за обновяване на индустриалното наследство и превръщането му в модерни публични пространства в Германия, Испания, Италия, Белгия, Кипър и България.


Най-голямата част от енергията, използвана от домакинствата в ЕС през 2023 г., е отивала за отопление на жилищата - 62,5 на сто от крайното потребление на енергия в жилищния сектор. Енергията, използвана за отопление на вода, заема второ място в енергийния баланс на домакинствата – 15,1 на сто.


Целта за 60% обновени сгради до 2050 г. може да бъде реалистична, ако се въведат ясни правила, стабилна методология и дългосрочен хоризонт за постепенно въвеждане на самоучастие от страна на собствениците.