АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Частната руска енергийна компания "Лукойл" и египетската "Гануб Ел Уади Петролеум Холдинг - Ганоуп" (Ganoub El Wadi Petroleum Holding Company - Ganope) подписаха споразумение за проучване и добив на петрол в район в близост до курорта Хургада, предаде ТАСС, позовавайки се на информация от министерството на петрола и минералните ресурси на Египет.


Инициативата се реализира с финансовата подкрепа на Европейския социален фонд+ чрез Програма „Развитие на човешките ресурси“ 2021–2027 и има за цел да насърчи трудовата интеграция на младите хора, които не са ангажирани с работа, образование или обучение.


Инициативата "Възможности за теб" представя човешки истории за успеха, постигнат с усилия и постоянство, за ценен принос към обществото и икономиката, за заслужено признание в страната и на световно ниво.


Меморандумът беше подписан в кулоарите на провеждащата се в Истанбул Среща на върха за природните ресурси (INRES 2025), която се фокусира върху международното сътрудничество в областта на стратегическите минерали, въглеводородите и дългосрочната сигурност на ресурсите на фона на глобалния енергиен преход.


Сред представителите на професионалните групи отхвърлянето на "сивите" схеми е характерно за счетоводителите (59% от главните счетоводители и 57% от ресорните счетоводители), секретарките (57%), мениджърите на човешки ресурси (53%) и икономистите (53%). Програмистите (24%).


Това видео предоставя илюстративни кадри на поредица от проекти, финансирани от ЕС чрез платформата WBIF между 2018 г. и 2024 г. в приоритетни области като енергия, околна среда/климат, частен сектор, човешки капитал и устойчив транспорт.


Сред ключовите аспекти на споразумението, подписано от България, Азербайджан, Турция и Грузия, е разширяването на стабилното междурегионално сътрудничество чрез развитието на зелени енергийни зони и коридори, които ще допринесат за сигурността на снабдяването с енергийни ресурси и устойчивото икономическо развитие на региона.


ЕК отпусна 615 милиона евро за три важни проекта в Румъния, които се отнасят до ключови области като добива на природни ресурси и развитието на индустрията, съобщи министърът на икономиката и дигитализацията Богдан Иван, цитиран от сайта Зиаре.


България тряба да работи за себе си, а не за чужди геополитически интереси. Възможностите за наличие на шистов газ в България са добре оценени и припомни, че има две декларирани открития на шистов газ, за които има заявления за предоставяне на концесия, но това не се е осъществило.


Европейската стоманодобивна промишленост е от фундаментално значение за европейската икономика, като осигурява ресурси за критични сектори като автомобилостроенето, чистите технологии и отбраната.