АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Завърши ремонтът на виадукта „Потоп“ при 19-ти км на АМ „Хемус“. Утре приключва на 12 км участък на АМ „Тракия“. При пътуването за Коледа единственото ограничение на магистрала заради ремонт ще е в района на тунел „Витиня“ на АМ „Хемус“.


Лот 3.2.2 е с дължина 10,4 км от платното за София в участъка Крупник - Кресна. На първо място е класирана офертата на ДЗЗД „АМ СТРУМА – 3.2.2.“, в което участват: „ГБС-Инфраструктурно строителство“ АД, „ЕПОС-Емпреза Португеза де Обрас Субтеранеас“ АД и „Главболгарстрой Интернешънъл“ АД.


В този период продължи работа с осигурените средства по първите три участъка на АМ „Хемус“. Работи се и по АМ „Струма“ – 2/3 от тунел „Железница“ вече е прокопан.


Сред договорите на държавната компания са доизграждане на АМ „Хемус“ и модернизация на участъка от Макреш до Монтана от пътя „Видин –Ботевград“. Дружеството изпълнява също поддръжката на участъци от магистралите „Хемус“, „Тракия“ и „Струма“.


Мостовото съоръжение преди тунел „Железница“ на автомагистрала „Струма“ се строи по иновативна за България технология – потактово избутване на горното строене с хидравлични крикове.


Тунелът се изгражда по нов австрийски метод като се прокопават около метър и половина - два във всяка тръба и посока на денонощие, а веднага след това се прави първичната облицовка на съоръжението с крепежни елементи, пръскан бетон и анкери.


Успешно приключи избутването на предпоследния 20-ти сегмент от платното за София на виадукта, който се изгражда преди тунел „Железница“ на автомагистрала „Струма“, пътувайки от столицата към Кулата. С това на практика се осъществява премостването между двата устоя на съоръжението.


Правителството на Сърбия и Китайската корпорация за пътно и мостово строителство (CRBC) сключиха търговско споразумение за проектиране и изграждане на нова автомагистрала в северната част на балканската страна, т.нар. коридор Фрушка гора.


Ремонтът на компрометирания участък от магистрала “Тракия” между Чирпан и Стара Загора ще започне тази есен и ще струва 90 милиона лева само за едното платно. Той ще се прави парче по парче и платно по платно, съобщиха от АПИ.


Срокът за изпълнение на всяка от обществените поръчки е 1556 дни и включва времето за проектиране и строителство.