АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Европейската комисия предложи да се освободят от данък върху добавената стойност (ДДС) стоки и услуги, които Европейската комисия, органите и агенциите на ЕС предоставят на държавите членки и гражданите по време на криза.


Нашият основен сценарий предвижда заетостта отново да започне да се повишава през 2022 г, когато ръстът на БВП набере по-висока скорост поради края на здравната криза и ръста в усвояването на средствата по програмата ‘‘Следващо поколение‘‘ на ЕС.


Икономическата криза около пандемията не се отразява сериозно досега на производството на мината, уточняват от рудодобивното предприятие. Случаите на коронавирус сред миньорите и работниците не са масови, а отдалечеността на работните места в рудниците не предполага струпване на хора и риск от скъсяване на дистанцията.


Сред страните от ЕС, особено засегнати от пандемията, фондът откроява Франция, Полша, Италия и Гърция. Според Eurofound настоящата криза е засегнала предимно индустриите, в които са заети основно жени. Сред тях са туристическия сектор, кетърингът и услугите, свързани с недвижими имоти.


От какво се притесняват банковите надзорници за 2021 г.? Защо „браковете“ между банките са добра идея? И как надзорните органи могат да помогнат на банките да бъдат част от решението по време на тази криза?


Международната асоциация за въздушен транспорт (IATA) обяви задълбочаване на кризата за авиокомпаниите през януари, тъй като международният въздушен трафик е намалял с 85,6% в сравнение с нивата отпреди коронавируса криза, а вътрешният въздушен трафик се е свил с 47,4 на сто спрямо същия месец на 2020 г.


Според наличните предварителни резултати реалният БВП е намалял с 2,9 процента през 2020 година, което е много повече от спада при финансовата криза през 2009 година (спад от 2,1 процента).


През септември Испания получи €1,2 млрд. от Европейския фонд за регионално развитие за борба с икономическата криза, причинена от пандемията.


По 100 млн. евро губи българската икономика за всяка седмица на извънредни мерки заради пандемията с COVID-19. Това показва анализ на глобалния лидер в застраховането на търговски кредити – Euler Hermes.


По 100 млн. евро губи българската икономика за всяка седмица на извънредни мерки заради пандемията с COVID-19. Това показва анализ на глобалния лидер в застраховането на търговски кредити – Euler Hermes. Според експертите забавянето на ваксинацията акумулира постоянни щети и забавя възстановяването както у нас, така и във всички европейски държави.