АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Производството на евробанкноти се координира централно от ЕЦБ, която определя строги стандарти за качество, сигурност и технологична съвместимост.


През 2024 г. 96 на сто от водите за къпане в ЕС отговарят на минималните стандарти за качество, като 85% са определени с "отлично" качество и само 1,5% като "лоши". Това съобщи Европейската агенция по околната среда (ЕАОС). Нивата за качеството на водите за къпане остават без промяна спрямо предходната 2023 година, отчита ЕАОС.


Ниските образователни резултати може да струват на България над 400 млрд. долара. Андреас Шлайхер, директор „Образование и умения“ в ОИСР се срещна с представители на бизнеса у нас на кръгла маса, организирана от AIBEST.


Инициативата се реализира с финансовата подкрепа на Европейския социален фонд+ чрез Програма „Развитие на човешките ресурси“ 2021–2027 и има за цел да насърчи трудовата интеграция на младите хора, които не са ангажирани с работа, образование или обучение.


Международният салон на суровините за парфюмерията и козметиката се проведе в изложбения център Espace Champerret и събра в началото на месеца водещите компании в индустрията от цял свят. Българските производители демонстрираха първокласни продукти с високо качество.


ЕК одобри включването на нов продукт в регистъра на схемите за качество на селскостопанските продукти и храни: „Странджански билков чай“ от България като защитено наименование за произход (ЗНП).


Поморие е сред малкото населени места в страната, които получават това признание за устойчиво управление на крайбрежната си зона и висок стандарт на качество на водите, беше отчетено по време на церемонията по издигането на флага.


Това каза в интервю за БТА Атанас Михнев, който е сериен предприемач в сферата на технологиите и преди дни бе в Китай за откриването на Четвъртия форум за бизнес и образование между Китай - Централна и Източна Европа в град Нинбо.


Фалитите на компании са нараснали в повечето сектори на икономиката (най-отчетливо в хотелско-ресторантьорските услуги, информация и комуникации, образование и социални услуги), но са намалели в строителството и транспорта.


Икономическата активност, образованието и етносът остават основните определящи статуса индикатори. Делът на бедните при безработните е 58,7%, докато при заетите той е 11,8%, при хората с начално и без образование – 56,3%, докато при висшистите – 4,8%, при ромите – 62,5%, докато при българите – 16,0%.