АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Средствата са разпределени в две направления, включващи здравеопазване, инфраструктура и културно-обществен живот, като се цели цялостно подобряване качеството на живот.


С бюджет от около 305 милиона евро за периода 2021—2027 г. програма „Правосъдие“ подкрепя развитието на справедлива Европа, основана на независимостта, качеството и сътрудничеството на съдебната власт. През 2024 г. бяха предоставени около 41,2 милиона евро за финансиране на проекти и други дейности по трите специфични цели на програмата.


Програмите са част от Втория швейцарски принос – "Подобряване качеството на въздуха" и "Осигуряване на подкрепа за управление на миграцията" на обща стойност 18,7 млн. швейцарски франка.


През 2024 г. 96 на сто от водите за къпане в ЕС отговарят на минималните стандарти за качество, като 85% са определени с "отлично" качество и само 1,5% като "лоши". Това съобщи Европейската агенция по околната среда (ЕАОС). Нивата за качеството на водите за къпане остават без промяна спрямо предходната 2023 година, отчита ЕАОС.


Можем ли да се доверим на българските мебели? Потребителите у нас все още избират обзавеждане основно според цената, а не спрямо качеството.


През последният месец потребители се оплакват от влошаване на качеството на питейната вода в София – повишена мътност, лош мирис и вкус. „Софийска вода“ обяви, че проблемите са следствие от цъфтеж на водорасли в язовир Искър, а РЗИ София не е открила отклонения от нормите.


85 % от потребителите смятат, че ако сумата, която им се предоставя, се увеличи, те ще подобрят качеството на храната, която консумират. Според много нови научни изследвания пълноценната храна влияе положително на психичното здраве и има положително въздействие върху редица психични разстройства.


Цената на бутилка пропан-бутан (12,5 килограма) за битови нужди се увеличава от 150 египетски лири (2,9 долара) на 200 египетски лири (3,9 долара).


Избраните проекти подкрепят реформи в областта на конкурентоспособността, качеството на публичната администрация, бизнес средата за малки и средни предприятия и адаптиране на енергийните системи към екологичния и цифровия преход.


"Недопустимо е в България да се продават храни със съмнителен произход или подвеждащи етикети, които заблуждават потребителите за състава и качеството на продукта. Пазарът трябва да бъде защитено място, а не територия за печалба на нечестни търговци за сметка на здравето на хората", заяви инж. д-р Андрей Велчев, председател на Сдружението.