АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Последните решения за приемането на България в еврозоната от 1 януари догодина ще бъдат гласувани днес от Европейския парламент в Страсбург и Съвета на ЕС в Брюксел след над 20-годишен процес на приближаване на страната ни към валутния съюз.


Комисията на Европейския парламент по икономически и валутни въпроси и подкомисията по данъчни въпроси приеха днес на заседание в Брюксел черновата на доклада на институцията за готовността на България да въведе еврото от 1 януари догодина. Документът предстои да бъде гласуван на пленарната сесия на ЕП в Страсбург на 8 юли.


Проверките на столичното летище ще продължат ежеседмично, а на летищата във Варна и Бургас – веднъж месечно. Предвижда се и въвеждането на механизъм за наблюдение на удовлетвореността на пътниците, включително с улеснена възможност за подаване на сигнали и жалби.


Пакетът включва разширени възможности за компаниите да отписват разходите си за машини и електрически превозни средства от данъци през следващите три години, за да бъдат стимулирани фирмите да правят инвестиции.


През 2018 год. държавата предостави безвъзмездно на Община Бургас цялата територия на бившата авиобаза. Идеята беше там да се обособи нова индустриална зона. Наложи се обаче Общината да върне имота, тъй като две големи инвестиционни намерения бяха провалени след жалби на местни политици пред Бургаския административен съд.


Всяка стока, която е закупена от регистриран в Европейския съюз електронен търговец, може да бъде върната с изключение на разопакована козметика, книги, храни, напитки или продукти, които са свързани с хигиената.


Европейският парламент изненадващо отхвърли резолюция за внасяне на промени в позицията на Съвета на ЕС за бюджета на съюза за догодина. Гласуването се състоя в рамките на на пленарната сесия на ЕП в Страсбург тази седмица.


Те продават "чудодейни" лекарства и "супер продукти", предупреди Христо Трендафилов, директор на дирекция "Защита на потребителите при продажби от разстояние" в КЗП, който участвува в дискусия, свързана с опасностите при пазаруване в социални мрежи и платформи за онлайн търговия и при продажби извън търговския обект.


8 от 10 фамилни компании в света ще сменят собствеността си до 2030 г. Само 20% от собствениците у нас излизат от бизнеса или прехвърлят собствеността планирано. 80% го правят при непредвидени ситуации, които могат да доведат до фалит или продажба.


При откриване на грешка в декларираните данни, гражданите и дружествата имат право еднократно, в срок до 30 септември на текущата година, следваща годината на придобиване на дохода, да правят промени чрез подаване на нова декларация.